Zavřít reklamu

Google před pár týdny vypustil na telefony Pixel stabilní verzi Androidu 13 a pokračuje ve vydávání přírůstkových aktualizací (kterým říká QPR – Quaterly Platform Releases) s novými funkcemi, přičemž uživatelům dává možnost je před globálním uvedením otestovat. Nyní na Pixely s Androidem 13 vydal nový QPR beta update, který přináší možnost zkontrolovat zdraví baterie.

Tato funkce uživatelům v zásadě řekne, jestli je stav baterie jejich zařízení dobrý nebo špatný (ne však v procentuálním formátu jako u iPhonu), tak aby mohli provést nezbytné kroky, jako nechat baterii vyměnit. Možná jste to nevěděli, ale možnost zkontrolovat zdraví baterie již mají smartphony a tablety Galaxy. Tato funkce je zabudována do diagnostické funkcionality, kterou najdete na všech moderních zařízeních Samsungu.

Jak stav baterie na vašem zařízení Galaxy zkontrolovat? Je to jednoduché – otevřete menu Nastavení, zaskrolujte dolů, klepněte na možnost Péče o baterii a zařízení a poté vyberte možnost Diagnostika. Zařízení bude trvat několik sekund, než baterii zkontroluje, a poté vám řekne, jestli je v dobrém nebo špatném stavu a funguje normálně. Ani zde však zdraví baterie není vyjádřeno v procentech, což by byl rozhodně užitečnější údaj než lakonické sdělení „dobrý nebo „špatný“. Nemůžeme však vyloučit, že procentuální formát se objeví v budoucí verzi nadstavby One UI.

Dnes nejčtenější

.