Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, klíčovou funkcí systému Android 12L pro tablety a ohebné telefony je hlavní panel. U zařízení Samsungu tu je ovšem jistý háček – hlavní panel se při použití launcheru třetích stran vypne. Upozornil na to web 9to5Google.

Android 12L debutoval v nové skládačce Samsungu Galaxy Z Fold4 a od té doby se rozšířil na jeho předchůdce a tabletové řady Galaxy Tab S8 a S7. V budoucnu by se měly systému dočkat i první dvě generace Foldu a některé další tablety.

Nyní vyšlo najevo, že hlavní panel Androidu 12L se na zařízeních Samsungu vypne, pokud použijete launcher třetí strany. Launchery jako populární Nova Launcher nebo Niagara dokonce možnost jeho zapnutí v nastavení deaktivují. I když to může být frustrující, do jisté míry to dává smysl. U Foldu4 je poměrně snadné zašedlý přepínač hlavního panelu obejít. Přejitím do Nastavení→Displej→Navigační lišta a zaskrolováním dolů na sekci Hledáte něco jiného? se dostanete ke zkratce k nastavení hlavního panelu. Klepnutím na ni se odhalí možnost hlavní panel zapnout, i když používáte launcher třetí strany. Je však docela snadné pochopit, proč Samsung tuto možnost vypnul.

Během několika minut používání zmíněného launcheru Niagara (který se jako jeden z mála launcherů hodí pro použití na zařízeních se dvěma displeji) u Foldu4 si všimnete, že hlavní panel se stále zobrazuje v menu multitaskingu, ale že často „zlobí“ a neukazuje vůbec žádné aplikace. Jak web 9to5Google poznamenal, hlavní panel má tendenci chybovat stále častěji a je nutné jej v nastavení neustále zapínat a vypínat, aby fungoval. V čistém Androidu, nebo alespoň na telefonech Pixel, Android 12L a Android 13 hlavní panel při použití launcheru třetí strany nevypíná. Proč se tak děje u zařízení Samsungu, v tuto chvíli není jasné, možná to však nějak souvisí s fungováním nadstavby One UI 4.1.1. Můžeme jen doufat, že korejský obr tento nepříjemný problém co nejdříve vyřeší.

Galaxy Z Fold4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.