Zavřít reklamu

Před pár dny jsme informovali, že Samsung se stal v USA terčem kyberútoku, při němž došlo k úniku osobních dat. Nyní vyšlo najevo, že na korejského obra byla kvůli tomu podána žaloba.

Hromadná žaloba podaná u okresního soudu v Nevadě viní Samsung, že o úniku dat neinformoval včas. Hackeři ukradli osobní údaje jako jména, kontakty, datum narození nebo údaje o registraci produktů. Postiženy byly tisíce amerických zákazníků. Ke kyberútoku došlo v červnu, Samsung na něj podle svých slov přišel až 4. srpna a informoval o něm zhruba o měsíc později. V září společnost ve spolupráci s „přední externí firmou zabývající se kybernetickou bezpečností“ zahájila úplné vyšetřování a potvrdila, že v této věci spolupracuje s policií.

I když Samsung je v pro něj nepříjemné záležitosti zjevně aktivní, je možné, že zanedbal povinnost informovat své zákazníky včas, což jej nyní může přijít draho. Horší však zřejmě bude škoda na pověsti. Na druhou stranu je třeba upozornit, že bezpečnostní chyby se obvykle drží pod pokličkou, dokud se nepřijde s jejich řešením. A toho se očividně držel i Samsung. Připomeňme, že letos to nebylo poprvé, co se Samsung stal cílem hackerského útoku. V březnu vyšlo najevo, že mu hackeři ukradli téměř 200 GB důvěrných dat. Podle jeho tehdejšího vyjádření však tato data nezahrnovala osobní údaje zákazníků.

Dnes nejčtenější

.