Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali, že Samsung se stal terčem hackerského útoku, následkem čehož unikla důvěrná data o velikosti zhruba 190 GB. Korejský technologický obr se nyní k incidentu vyjádřil. Pro web SamMobile uvedl, že se ven nedostaly žádné osobní údaje.

„Nedávno jsme zjistili, že došlo k narušení bezpečnosti týkající se určitých interních dat společnosti. Hned poté jsme posílili náš bezpečnostní systém. Podle naší prvotní analýzy se narušení týká některých zdrojových kódů souvisejících s provozem zařízení Galaxy, nezahrnuje však osobní údaje našich zákazníků či zaměstnanců. Momentálně nepředpokládáme, že by narušení mělo nějaký dopad na náš byznys nebo zákazníky. Zavedli jsme jistá opatření, abychom zabránili dalším takovým incidentům, a budeme dál bez přerušení poskytovat služby našim zákazníkům,“ řekl zástupce Samsungu.

Zákazníci Samsungu tak mohou být klidní, jejich osobních dat se hackeři nezmocnili. Přestože společnost uvedla, že posílila svůj bezpečnostní systém, doporučujeme, abyste si u služeb Samsungu změnili hesla a aktivovali dvoufázové ověření. Incident je každopádně pro Samsung nepříjemný. Únik zdrojových kódů by mohl jeho konkurentům umožnit „nahlédnout do jeho kuchyně“ a společnosti by mohlo nějaký čas trvat, než situaci zcela vyřeší. Není v tom nicméně zdaleka sama – nedávno se cílem kyberútoků stali další technologičtí giganti jako Nvidia, Amazon (resp. jím vlastněná platforma pro živé vysílání Twitch) nebo Panasonic.

Související články

Dnes nejčtenější

.