Zavřít reklamu

Globální dodávky nositelných zařízení, která zahrnují fitness náramky a chytré hodinky, dosáhly ve druhém čtvrtletí 31,7 milionu, což je z roku na rok o čtvrtinu více. Dařilo se zejména fitness náramkům, které zaznamenaly růst o 46,6 %, zatímco u chytrých hodinek se tržní podíl zvýšil o 9,3 %. Informovala o tom analytická společnost Canalys.

Jedničkou trhu zůstal Apple, který ve druhém čtvrtletí dodal na globální trh 8,4 milionu chytrých hodinek a jehož podíl činil 26,4 %. Ostatně nyní představil nové Apple Watch u kterých uvedl, že jsou už po 7 let jedničkou trhu. Za ním následoval Samsung s 2,8 miliony dodaných chytrých hodinek a podílem 8,9 % a „bronzovou“ pozici obsadil Huawei, který vyexpedoval 2,6 milionu chytrých hodinek a fitness náramků a držel podíl 8,3 %.

Největším „meziročním skokanem“ se stala indická společnost Noise. Zaznamenala úctyhodný 382% růst a její tržní podíl se zvýšil z 1,5 na 5,8 % (její dodávky fitness náramků činily 1,8 milionu). I díky tomu Indie v předmětném období dosáhla nejvyššího tržního podílu v historii (15 procent; meziročně o 11 procentních bodů více) a byla světově třetím největším trhem s nositelnou elektronikou. Tím největším trhem ale zůstala Čína, jejíž podíl byl 28 % (meziroční pokles o dva procentní body), následovaná Spojenými státy s podílem 20 % (žádná meziroční změna).

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.