Zavřít reklamu

Spolu s iPhony 14 představil Apple i své nové chytré hodinky, tedy Apple Watch Series 8, SE 2. generace a Apple Watch Ultra. První řečený model je přímým nástupcem toho loňského, a to i co se designu týče. Model Ultra pak jasně cílí na náročné uživatele, kdežto SE právě na ty, kteří se spokojí s málem. Je nicméně pravda, že Ultra je skutečně něco unikátního. 

Apple představil Apple Watch 8 jako první v řadě, a když se na ně podíváte, nenajdete na první pohled rozdíl mezi novou a rok starou generací. Z té tedy novinka přímo vychází a je to podobná situace, jako v případě Galaxy Watch5. Novinky jsou, ale malé a spíše pod povrchem. Mají tedy senzor tělesné teploty (ano, jako Galaxy Watch5), přibyla detekce dopravní nehody, nový je režim úspory baterie, který ji z té jednodenní ořezáním jistých funkcí natáhne až na 36 hodin.

Vylepšováno tedy bylo, ale upřímně řečeno, kdyby se na to Apple vykašlal, možná by udělal lépe. Ničemu by to ostatně nevadilo, protože uvedl ještě další dva modely. Následně totiž Apple představil Apple Watch SE 2. generace, které prakticky sdílejí funkce Series 8, jsou ale zabaleny do staršího pouzdra, proto jsou také levnější. Chybí jim i Always On a Apple ukončil prodeje Apple Watch Series 3. Apple Watch 8 cena startuje na 12 490 Kč, kdežto verze SE na příjemných 7 690 Kč.

Apple Watch Ultra jasně přebíjí model Pro 

Světovým výrobcům elektroniky doporučuji sejít se na odpolední kávě a domluvit se, jaká budou používat označení. Po modelu Galaxy Watch5 Pro, kdy Pro běžně používá Apple, se ten uchýlil zase k označení Ultra, tedy tomu, které naopak patří k Samsungu. Je v tom tedy trochu guláš a snadno se to prohodí, když člověk píše v jednom textu o obou zařízeních.

Nejodolnější hodinky Applu a jistě vůbec jedny z nejodolnějších smartwatch na trhu jsou Apple Watch Ultra. I Apple vsadil na titan, výdrž je ale jen 36h, takže zde Galaxy Watch5 Pro jasně vedou. Mají totiž hranaté 49mm pouzdro, kterému Apple udává voděodolnost do 100 m. Proti prachu je zde IP6X, nechybí norma MIL-STD 810H. I Ultra umí Always On, kdy má plochy displej méně náchylný na poškození, a který dokáže poskytnout jas až 2 000 nitů.

V oblasti korunky a tlačítka pod ním je pouzdro zesíleno, aby chránilo ovládací prvky, na druhé straně je tlačítko nové, které je konfigurovatelné. Přítomna je i siréna, která o vás dá vědět až na vzdálenost téměř 200 metrů. Apple integroval i hloubkoměr měřící i teplotu vody. Díky zvětšené voděodolnosti jsou totiž hodinky vhodné i pro hloubkové potápěče. Apple Watch Ultra cena v ČR činí 24 990 Kč, což je jednou tolik, kolik zaplatíte za Galaxy Watch5 Pro. Apple uveřejnil i watchOS 9 datum vydání, kterého se dočkáme 9. září.

Nové Apple Watch koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.