Zavřít reklamu

Přes všechnu kritiku, které se v poslední době dostalo čipsetům Exynos, jejich prodeje neklesají, ba právě naopak. Nová zpráva odhalila, že tržní podíl Exynosu ve druhém kvartálu letošního roku díky zvýšeným prodejům vzrostl, zatímco nejobávanější konkurenti Samsungu zaznamenali nižší prodeje.

Podle webu Businesskorea citujícího zprávu analytické a poradenské společnosti Omdia činily dodávky čipsetů Exynos v období duben–červen 22,8 milionu, což je mezikvartálně o 53 % více, a tržní podíl se zvýšil ze 4,8 na 7,8 %. Čipy zaznamenaly úspěch především v segmentu smartphonů nižší a střední třídy, kde se popularitě těší zejména Exynos 850 a Exynos 1080.

Pokud jde o konkurenci, MediaTeku dodávky ve druhém čtvrtletí mezikvartálně klesly ze 110,7 milionu na 100,1 milionu, Qualcommu z 66,7 milionu na 64 milionů a Applu z 56,4 milionu na 48,9 milionu. I tak jsou tyto společnosti od Samsungu stále hodně daleko – podíl MediaTeku v předmětném období činil 34,1 %, Qualcommu 21,8 % a Applu 16,6 %. Před Samsungem je dokonce i Unisoc s podílem 9 %.

V poslední době se v éteru objevovaly zprávy, že Samsung chce projekt Exynos pozastavit, to však korejský obr odmítá a nedávno se nechal slyšet, že své čipy plánuje rozšířit do nositelných zařízení, notebooků, modemů a Wi-Fi produktů. Faktem nicméně je, že vlajkový mobilní Exynos si dá minimálně příští rok pauzu.

Telefony Samsung Galaxy nejen s čipy Exynos koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.