Zavřít reklamu

Google v květnu v rámci své vývojářské konference představil nové vlajkové smartphony Pixel 7 a Pixel 7 Pro a své vůbec první chytré hodinky Pixel Watch. Nebylo to však představení v pravém slova smyslu, jen spíše něco jako „první ukázka“. Společnost při této příležitosti uvedla, že telefony a hodinky „plnohodnotně“ uvede někdy na podzim. A nyní toto datum upřesnila.

Google tak na Twitteru oznámil, že Pixel 7 a Pixel Watch představí 6. října. Očekává se, že hned poté se pro novinky otevřou předobjednávky a do prodeje vstoupí o týden později.

Pixel 7 a Pixel 7 Pro by měly dostat OLED displeje Samsungu s úhlopříčkami 6,4 a 6,71 palců a obnovovacími frekvencemi 90 a 120 Hz, novou generaci čipu Google Tensor, 50MPx hlavní fotoaparát (podle všeho postavený na senzoru ISOCELL GN1), alespoň 128 GB interní paměti, stereo reproduktory a stupeň krytí IP68. Softwarově je bude pohánět Android 13.

Pokud jde o Pixel Watch, ty by měly disponovat čipsetem Samsungu Exynos 9110, který debutoval v roce 2018 v prvních Galaxy Watch, 2 GB operační paměti, 32GB úložištěm, baterií s kapacitou 300 mAh a USB-C portem. Očekávat lze také sadu senzorů pro sledování sportovních aktivit a fyzické kondice, senzor srdečního tepu a snímač SpO2. Softwarově budou postaveny na systému Wear OS (přesněji řečeno ve verzi 3 nebo 3.5). Stát budou údajně 399 dolarů (zhruba 9 800 Kč).

Dnes nejčtenější

.