Zavřít reklamu

Většina androidových smartphonů podporuje u fotografií funkci vodoznaku. Před několika lety si ji osvojil i Samsung, dosud ji však nabízel pouze u modelů nižší a střední třídy, nikoli u „vlajek“. To se ale díky nadstavbě One UI 5.0 nyní mění.

Je třeba poznamenat, že Samsung možnost přidávat k fotkám vodoznak má již dlouho, u jeho vlajkových telefonů to však bylo možné provést až po pořízení snímku. Nadstavba One UI 5.0 toto mění – vodoznak bude přidán ke každé fotce automaticky při jejím uložení do galerie zařízení. Pokud to tedy dovolíte. Funkce vodoznaku je v rámci nové nadstavby vysoce přizpůsobitelná. Můžete si vybrat, zda pořízený snímek bude mít řetězec textu (text je ve výchozím nastavení nastaven na název zařízení, je však možné jej změnit), datum a čas či obojí a můžete měnit i zarovnání vodoznaku. A abychom nezapomněli, u textu lze také vybírat mezi různými fonty. Proč je to důležité? Jedná se o jasný podpis, který využijí zejména influenceři.

Předpokládáme, že funkce vodoznaku bude ve fotografické aplikaci standardní na všech zařízeních, na která nadstavba One UI 5.0 dorazí, a nebude tedy exkluzivní jen pro aktuální vlajkovou řadu Galaxy S22. Telefony nižší a střední třídy, které funkci již mají, pravděpodobně dostanou nové možnosti přizpůsobení.

Související články

Dnes nejčtenější

.