Zavřít reklamu

Ve světě Androidu nemá nikdo lepší softwarovou podporu než Samsung, i když ne vždy tomu tak bylo. Korejský obr nabízí na mnoha svých zařízeních až čtyři upgrady Androidu a pět let bezpečnostních aktualizací, které navíc často vydává s předstihem. A brzy, pokud se návrh EU stane zákonem, by mohli být další výrobci smartphonů donuceni osvojit si podobnou úroveň softwarové podpory.

Evropská komise přišla s návrhem, aby smartphony prodávané v členských zemích dostávaly minimálně tři upgrady Androidu a pět let bezpečnostních aktualizací. Pokud návrh projde, měli by problém zejména čínští výrobci, kteří této oblasti nevěnují takovou pozornost a spíše se zaměřují na hardwarovou stránku svých smartphonů. Nicméně i u nich se situace v poslední době zlepšuje, např. Xiaomi ještě donedávna poskytovalo svým zařízením maximálně dva velké systémové updaty, na jaře však přišlo se slibem, že jeho telefony (ovšem jen ty nejnovější) dostanou o jeden upgrade Androidu navíc (a o jeden rok bezpečnostních updatů navíc, tedy čtyři).

EK také chce, aby výrobci pro svá zařízení po dobu nejméně pěti let dodávali náhradní díly, jako jsou baterie, displeje nebo zadní panely. Jestli bude tento a výše zmíněný návrh vtělen do zákona, ukáže blízká budoucnost. Pokud ano, Samsung ztratí svou poměrně významnou konkurenční výhodu. Jde sice příkladem, ale toto si určitě nepřeje.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.