Zavřít reklamu

Od největšího výrobce mobilních telefonů se systémem Android, se očekává, že bude v různých ohledech udávat trend. Minimálně po stránce softwarových aktualizací se mu to daří více než samotnému Googlu. Je třeba brát ale v potaz to, že pravidelná aktualizace takového množství modelů telefonů může být velmi náročná bez ohledu na to, kolik prostředků na ni vynaložíte a kolik lidí jí pověříte.

Již mnohokrát jsme říkali, že se Samsungu v oblasti aktualizací žádný jiný výrobce než Apple, nevyrovná. Nová zařízení Galaxy mají nárok na čtyři hlavní aktualizace operačního systému a společnost pravidelně vydává bezpečnostní aktualizace pro obrovské množství zařízení, což je vcelku působivé. Nové stroje mají nárok na 5 let aktualizací zabezpečení. 

Navíc se zdá, že Samsung ve svém snažení nehodlá polevit, o čemž svědčí i to, že uživatelské rozhraní One UI 4.1.1, které se před několika týdny objevilo na modelech Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4, již uvolnil pro stávající zařízení, jako je Galaxy S22 nebo Galaxy Tab S8. To vše přitom v době, kdy Samsung současně spouští beta program One UI 5.0 (založený na Androidu 13), což ukazuje, že si v oblasti aktualizací softwaru nikdy nedá pokoj. 

Samsung je v aktualizacích softwaru rok od roku lepší 

Samsung je s každým dalším rokem rychlejší a rychlejší ve vydávání nových významných aktualizací operačního systému, což nás stále udivuje. Např. finální verze One UI 5.0 pro řadu Galaxy S22 se očekává v říjnu, což by bylo celé dva měsíce před koncem roku, alespoň pokud vše půjde podle plánu. Je ale pravda, že i Google si s vydáním Androidu 13 pospíšil.

Vzhledem k tomu, že i první betaverze One UI 5.0 na telefonech řady Galaxy S22 byla poměrně stabilní, existuje velká šance, že se finální verze dočkáme již za několik týdnů. A kdo ví, třeba v příštích letech začne Samsung vydávat nové aktualizace operačního systému Android jen pár týdnů po Googlu, či dokonce současně. Tyto dvě společnosti spolu úzce spolupracují a bylo by skutečně příhodné, kdyby tuto spolupráci ještě více využily. Vzhledem k tomu, jak Samsung nyní řeší aktualizace obecně, bychom řekli, že je to určitě možné.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.