Zavřít reklamu

Jen chvíli poté, co Samsung představil nový smartphone nižší třídy Galaxy A04, uvedl na scénu další. Novinka s téměř stejným názvem Galaxy A04s je svému o týden staršímu sourozenci nejen hardwarově velmi podobná, v klíčových oblastech je však vylepšená.

Galaxy A04s disponuje stejně jako Galaxy A04 6,5palcovým displejem s rozlišením 720 x 1600 px, oproti němu má však jeho obrazovka zvýšenou obnovovací frekvenci na 90 Hz. Telefon pohání (alespoň podle neoficiálních informací, Samsung v tomto není konkrétní) čipset Exynos 850, který je podstatně rychlejší než Unisoc SC9863A, který používá sourozenec. Čipsetu sekundují 3 nebo 4 GB operační a 32–128 GB vnitřní paměti.

Fotoaparát je trojitý s rozlišením 50, 2 a 2 MPx, přičemž druhý plní roli makro kamery a třetí slouží jako snímač hloubky ostrosti. Připomeňme, že Galaxy A04 má dvojitý fotoaparát s rozlišením 50 a 2 MPx, kdy druhým je snímač hloubky. Součástí výbavy je na boku umístěná čtečka otisků prstů (ta sourozenci chybí), čip NFC (ten Galaxy A04 taktéž postrádá) a 3,5mm jack. Baterie má kapacitu 5000 mAh a stejně jako u sourozence nepodporuje rychlé nabíjení. Alespoň se však nabíjí prostřednictvím USB-C portu, nikoli notně zastaralého microUSB konektoru. Operačním systémem je opět Android 12 s nadstavbou One UI Core 4.1.

Telefon bude dostupný v průběhu září v různých zemích Evropy, včetně Velké Británie, Norska, Švédska a Dánska. Je možné, že se později dostane i do střední Evropy. V Británii bude jeho cena začínat na 160 librách (zhruba 4 500 Kč).

Telefony řady Galaxy A koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.