Zavřít reklamu

Samsung bez jakýchkoli fanfár uvedl na scénu nový telefon nižší třídy Galaxy A04, nástupce loni na podzim představeného Galaxy A03. Láká především na velký displej a vylepšený hlavní fotoaparát.

Galaxy A04 se od svého předchůdce z hlediska designu prakticky neliší. Stejně jako on má displej typu Infinity-V s poměrně tlustými rámečky (zejména tím spodním) a na zádech dvojitý fotoaparát. Na rozdíl od něj však nejsou tentokrát fotoaparáty uloženy v modulu, ale vystupují ze zad. Ta jsou samozřejmě plastová. Obrazovka má velikost 6,5 palce a rozlišení HD+ (720 x 1600 px).

Telefon pohání blíže neurčený osmijádrový čipset, kterému sekundují 4, 6 či 8 GB operační a 32–128 GB interní paměti. Fotoaparát má rozlišení 50 a 2 MPx, přičemž druhý slouží jako snímač hloubky ostrosti. Přední kamerka je 5megapixelová. Baterie disponuje kapacitou 5000 mAh a nabíjí se v tuto chvíli neznámou rychlostí. Softwarově je smartphone postaven na Androidu 12 a nadstavbě One UI Core 4.1. Nabízet se bude celkem ve čtyřech barvách, a to černé, tmavě zelené, bronzové a bílé.

V tuto chvíli není jasné, kdy bude novinka uvedena do prodeje, ani na jakých trzích bude dostupná (s ohledem na jejího předchůdce je však pravděpodobné, že zamíří i do Evropy a potažmo do Česka). Známá není ani její cena.

Telefony řady Galaxy A koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.