Zavřít reklamu

Xiaomi již nějakou dobu pracuje na nabíječce s výkonem 200 W. V červenci získala čínskou certifikaci a již brzy by měla být uvedena na trh. Nyní vyšlo najevo, že čínský smartphonový obr chystá ještě rychlejší nabíječku, konkrétně s výkonem 210 W, která by měla telefon z 0–100 % dobít za méně než 8 minut.

Nabíječka Xiaomi, která nese označení MDY-13-EU, nyní získala čínskou certifikaci 3C, takže její uvedení na scénu by nemělo trvat dlouho. Vzhledem k tomu, že 200W nabíječka společnosti nabije telefon s kapacitou 4000 mAh za 8 minut, 210wattová by to měla zvládnout pod 8 minut. Lze nicméně předpokládat, že s vyšší kapacitou baterie se nabíjecí čas prodlouží na dvouciferné číslo.

V tuto chvíli není jasné, s jakým telefonem by nová nabíječka mohla dorazit, nabízí se však příští vlajková řada Xiaomi 13 nebo smartphone Xiaomi MIX 5. Dodejme, že Xiaomi není jediným výrobcem smartphonů, kdo pracuje na superrychlých nabíječkách. Na tomto poli je aktivní také Realme, které v březnu představilo technologii rychlého nabíjení s výkonem až 200 W, Vivo, které svou 200W nabíječku již uvedlo na trh (v červenci spolu se smartphonem iQOO 10 Pro), nebo Oppo, jež má ve vývoji dokonce 240W nabíječku. Samsung má v tomto směru co dohánět, protože jeho aktuálně nejrychlejší nabíječka má výkon jen 45 W, přičemž nabití s ní kompatibilního telefonu trvá i tak neúměrně dlouho.

Příslušenství Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.