Zavřít reklamu

Společnost Realme na probíhajícím veletrhu MWC 2022 představila novou technologii rychlého nabíjení UltraDart, která umožní nabíjet smartphony výkonem 100 až 200 W. Jako první ji bude používat chystaný telefon vyšší střední třídy Realme GT Neo3.

Konkrétně bude Realme GT Neo3 podporovat nabíjení UltraDart s prostředním výkonem, tedy 150 W, což bude i tak ve světě smartphonů rekord (podle předchozích úniků měl podporovat „jen“ 65 nebo 80W nabíjení). Připomeňme, že nejrychlejší nabíječky Samsungu mají výkon 45 W.

Stávající telefony používající technologii Dart (na níž je nová technologie UltraDart postavena) se nabíjejí výkonem mezi 18 a 65 Watty. Nejlepší z nich je možné plně nabít za 35 minut. Technologie UltraDart chce jít ještě mnohem dál, resp. níže. Jejím cílem je umožnit nabití z nuly na 50 % za pouhých pět minut. Za tímto účelem Realme používá několik podpůrných nabíjecích pump ke zvýšení proudu.

Funkce Temperature Management Algorithm zase zajistí, aby teplota baterie při nabíjení nepřesáhla 43 °C, a to i v případě, že uživatel čipset současně zaměstnává na plné obrátky, například hraním hardwarově náročné hry nebo sledováním dlouhého videa. V dlouhodobém horizontu si vysoce kvalitní lithiové baterie díky systému Ultra Battery Protection pořád udrží i po více než tisíci nabíjecích cyklech 80 % své kapacity. Jaký telefon společnosti Realme bude pak vrcholné 200W nabíjení UltraDart podporovat, není v tuto chvíli známo, je však pravděpodobné, že se jej dočkáme ještě letos.

Dnes nejčtenější

.