Zavřít reklamu

Ohebné telefony Samsungu ušly dlouho cestu, pokud jde o jejich odolnost, z velké části díky pokrokům v technologii Ultra Thin Glass (UTG). S tím, jak se ohebné displeje zvětšují, by se však rozšířený UTG substrát mohl stát spíše problémem než řešením, a tak korejský obr u svých budoucích skládacích tabletů a notebooků údajně zvažuje přechod na fólii PI.

Samsung má se svou technologií ohebného displeje velké plány a ty nezahrnují pouze smartphony. Již dříve tuto technologii ukázal i v jiných form faktorech, včetně skládacích tabletů a notebooků. Korejský gigant má však údajně kvůli velikosti těchto panelů obavy o jejich odolnost.

Jak píše web The Elec, první ohebný tablet či notebook Samsungu nemusí UTG vůbec používat. Společnost prý zvážila všechny klady a zápory použití UTG a zároveň průhledné polyimidové fólie (PI) a měla dojít k závěru, že je to neproveditelné. Místo kombinace obou řešení se prý rozhodla prozatím držet pouze fólie PI.

Samsung fólii PI použil poprvé u svého prvního ohebného telefonu Galaxy Fold, uvedeného na trh v roce 2019. Všechny jeho další skládačky již používaly UTG, které je lepším řešením než PI. Přesněji řečeno lepším řešením pro dostatečně malá zařízení. U tabletů s velkou obrazovkou a notebooků je UTG podle všeho příliš křehké, takže Samsung se u nich bude muset vrátit k PI, případně najít nějaké zcela nové řešení. Jeho první skládací tablet by mohl dorazit začátkem příštího roku, o představení prvního ohebného notebooku můžeme v tuto chvíli jen spekulovat.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.