Zavřít reklamu

Svět se aktuálně připravuje na představení skládacích telefonů společnosti Samsung, to ale neznamená, že bychom se nemohli dozvědět nic o tom, co si plánuje pro následující měsíce. Jak to tak vypadá, spolu s představením Galaxy Tab S9, tedy na začátku roku 2023, bychom měli vidět i podobu prvního skládacího tabletu společnosti.

Jistě, veškeré uniky nyní věnují pozornost právě připravovaným skládačkám a hodinkám Galaxy Watch5, sem tam se objeví zmínky o tom, co bude mít, anebo naopak nebude mít, Galaxy S23. O Galaxy Tab S9 toho moc nevíme, snad jen to, že by tato řada měla být představena právě po boku řady Galaxy S23. Pravděpodobně to ale nebude všechno, co si pro nás bude Samsung na začátek roku 2023 chystat.

Není žádným tajemstvím, že Samsung si s technologií skládacích displejů pohrává už na deset let. Tato technologie se stala realitou s prvním Galaxy Foldem a neustále se s každou jeho generací zlepšuje. Mezitím ale měla divize Samsung Display poměrně dost příležitostí předvést nové a jedinečné tvarové faktory založené na technologii skládacích displejů. Máme zde už prototypy s dvojitě skládaným displejem, těmi posuvnými, rolovacími a dalšími různými koncepty. Dokonce zde byly i zmínky o skládacím 17“ Galaxy Booku.

S ohledem na to je příliš brzy říkat, jaký tvarový faktor bude mít první skládací tablet jihokorejské společnosti, ale základní princip bude stejný: poskytnout velkou obrazovku v kompaktním těle. Samsung údajně použije takzvanou řadu Galaxy Z Tab/Flex, aby upevnil svou pozici hlavního hráče na poli skládacích zařízení a pokusil se přitom zvýšit popularitu Galaxy Z Foldu4 a Galaxy Z Flipu4. 

Dnes nejčtenější

.