Zavřít reklamu

Řada Galaxy S22 je za námi, aktuálně sice žijeme skládacími telefony Galaxy z Flip4 a Z Fold4, ale už se připravujeme na to, co čekat od Galaxy S23. Je to i proto, že už prosakují různé úniky toho, co tato generace přinese, i když je fakt, že jistě známe jen to označení. Zde se však nebudeme věnovat únikům ale tomu, co bychom od celé řady rádi my, tedy uživatelé. 

Telefony Galaxy S22 byly představeny před půl rokem a půl roku nás dělí od jejich nástupců. Očekáváme, že řada Galaxy S23 bude uvedena na scénu na přelomu ledna a února 2023. Nebude to mít lehké. Nejen že je teď před námi představení iPhone 14, ale letošní řada vlajkových telefonů byla v předprodejích a samotných prodejích velice úspěšná, takže se musí Samsung snažit, aby na to navázal. A to i proto, že roste i obliba jeho skládaček, které si tak mohou kanibalizovat high-end modely vlastní stáje.

Čipset Qualcommu

Ano, jsou zde sice zvěsti o tom, že by Samsung nemusel do následující generace vlajkové řady narvat svůj Exynos. Zde ale nejde o to, jestli tak udělá, nebo ne, jako o to, že to je naše přání. Exynos 2200 se vyvíjel několik let, spolupracovalo na něm AMD, měl přinést ray-tracing a mělo jít o bestiální čipset. Ten ale ve finále zklamal, a ne málo. Běžnému uživateli to nevadí, ale kupuje si běžný uživatel zařízení za 20 a 30 tisíc Kč? Ukázalo se, že ani AMD nedokázalo zachránit Exynos před sebou samým. Qualcomm funguje lépe, tolik se nezahřívá a má ve finále lepší výdrž baterie i kvalitnější fotografie. Proč tedy mají být Evropané biti tím, že nám Samsung dodává svůj nedotažený čipset?

Lepší zoom 

Od svého debutu v modelu Galaxy S20 Ultra je funkce Space Zoom stále lepší a lepší díky kombinaci vylepšeného hardwaru a softwaru, zázraky ale pořád nedělá. Zatímco Galaxy S23 Ultra údajně přijde s 200MPx primárním snímačem, raději bychom viděli vylepšení jeho periskopového teleobjektivu. 10MPx je v pohodě, ale už víme, že jde udělat různé jeho mezistupně tak, aby jeden objektiv poskytl rozdílné optické přiblížení (umí to Xperia 1 IV). Minimálně Ultra by se tak mohla zbavit zbytečného trojnásobného objektivu, kdy by její periskop zastal i jeho funkci. Byla by to další facka do tváře Applu (rozumějte jako konkurenční výhoda), který periskop pořád ignoruje.

Méně bolestivý vzhled Ultry 

Galaxy S22 Ultra je možná nejlepší vlajkovou lodí, jakou kdy Samsung vyrobil, a to i díky všem funkcím řady Galaxy Note. Bohužel ale převzal i její design, který není úplně uzpůsobený masám. Kryty na telefon nejsou příliš praktické, špatně se drží, zaoblený displej mnohdy zkresluje obsah a reaguje na nechtěné dotyky (a nereaguje na S Pen). Pokud to má být designový podpis modelu, tak OK, ale ať tedy Samsung zaoblí i jeho spodní hranu, kdy ta po delším používání nepříjemně řeže do ruky. Zaoblené rohy mají Galaxy S22, S22+ a dokonce i obří Galaxy Z Fold4, přičemž všechny tyto modely se drží mnohem pohodlněji. Jistě, kam pak s perem. Tak co třeba nahoru?

Větší baterii (nejen) pro nejmenší model

Malé telefony se v dnešní době netěší příliš velké oblibě, a přestože nejmenší model Galaxy S22 nabízí v relativně malém těle spoustu hodnotných funkcí, výdrž baterie by mohla být značně lepší. Jistě, zachování malých rozměrů telefonu znamená, že výrobce musí obětovat určitou kapacitu baterie pro přítomné technologie, ale byl by problém udělat malý telefon trochu tlustší?

Dlouhou dobu byli výrobci telefonů posedlí tím, aby byly telefony co nejtenčí. To sice vypadá skvěle, když telefon poprvé vyndáváte z jeho balení, ale pravdou je, že většina lidí si jej stejně strčí do pouzdra a tím tento štíhlý vzhled totálně degraduje. V posledních letech vídáme trend vystouplých objektivů fotoaparátů nad tělo zařízení. To se kvůli tomu nepříjemně kolébá na rovné ploše, a také chytá množství nečistot. Co kdyby tedy výrobce to málo k tloušťce zařízení přidal a zvětšil mu tak jeho baterii?

Lepší autorizace 

Čtečky otisků prstů v displeji Samsungu patří k nejlepším, ale stále se nedá vyhnout jejich zvláštnímu chování a někdy nepohodlnému umístění. Kdo totiž říká, že musí být prostor pro sken prstu tam, kam jej Samsung umisťuje? Pokud máme takhle rozměrné displeje, nemusí být u spodního okraje proto, abychom si vykloubili své palce. Navíc máte-li kožní problémy, nebo prostě jen „nestandardní“ otisky, je tato technologie k ničemu.

Docela rádi vzpomínáme na Galaxy A7 z roku 2017, který měl čtečku otisků prstů na boku v zapínacím tlačítku. Nebylo by úplně od věci, kdyby dal Samsung člověku vybrat a své telefony osadil oběma řešeními. A nejlépe, kdyby samozřejmě přidal i pravé biometrické ověření uživatele skenem obličeje. Ne jen tu náhražku, kterou používá nyní a která není plnohodnotným zabezpečením, co jde používat napříč všemi funkcemi a aplikacemi.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.