Zavřít reklamu

V éteru se objevila patentová přihláška Samsungu pro smartphone vybavený průhledným zadním displejem. Smartphony se sekundárními zadními panely nejsou úplnou novinkou, ten, který Samsung v patentu popisuje, má však unikátní vlastnost.

Patentová přihláška, kterou minulý týden na svých stránkách zveřejnila Světová organizace duševního vlastnictví, a která u ní byla zaregistrována letos v lednu, popisuje smartphone s nenápadným designem, tedy až na přídavek v podobě zadního displeje, který je prakticky neviditelný (či splývá se zbytkem zadního panelu), když je úplně nebo částečně vypnutý.

Jak si někteří z vás možná vzpomínají, o něco podobného se pokusil čínský výrobce ZTE se smartphony Nubia X a Nubia Z20. Tato zařízení však nepoužívala průhledný zadní panel, nýbrž skleněný s vyšší neprůhledností, který zakrýval běžnou zadní obrazovku, kdykoli nebyla zapnuta. Na nejzákladnější úrovni je tato technologie srovnatelná s vnějším displejem Galaxy Z Flipu4.

Oproti tomu patent Samsungu popisuje zařízení osazené průhledným displejem, který se podle všeho dokáže zcela či částečně zapnout, podobně jako funkce Always On Display. Mohl by sloužit k zobrazování log, jedinečných designů a mnoha dalších informací. Jako vždy je třeba mít na paměti, že patent nerovná se budoucí produkt, takže je dost dobře možné, že smartphonu s průhledným zadním displejem se nikdy nedočkáme.

Telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.