Zavřít reklamu

Samsung pracuje na nové technologii obnovovací frekvence displeje pro mobilní zařízení. Jeho nová patentová přihláška popisuje displejovou technologii, která dokáže aplikovat různé frekvence současně napříč více oblastmi displeje.

Mohl by to být další evoluční krok Samsungu v oblasti obnovovací frekvence mobilních displejů. Řada Galaxy S20 byla první, která měla fixní 120Hz obnovovací frekvenci. Loňská a letošní řada Galaxy S21 a S22 přišla s vylepšenými AMOLED displeji a variabilní obnovovací frekvencí, což znamená, že AMOLED panely mohou upravovat obnovovací frekvenci podle obsahu na obrazovce, aby šetřily baterii.

Samsung nyní podle všeho pracuje na evoluci variabilní obnovovací frekvence. Jeho nový patent popisuje „způsob řízení displeje s vícenásobnými obnovovacími frekvencemi“ a „elektronické zařízení, které řídí množství zobrazovacích oblastí displeje s různými řídícími frekvencemi“. Jinými slovy, tato technologie by mohla být schopna renderovat jednu část displeje při 30 nebo 60 Hz a další při 120 Hz.

Teoreticky by systém mohl použít vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz pouze částečně, tam, kde je to důležité, a přitom zobrazovat další části obsahu ve stejné scéně při nižší frekvenci. Tato technologie by tak mohla vést k dalšímu pokroku, pokud jde o výdrž baterie. Za zmínku stojí, že patent Samsung předložil již na začátku loňského roku a teprve nyní byl zveřejněn službou KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Search). O tom, kdy by tato technologie mohla být dostupná, můžeme v tuto chvíli jen spekulovat, není však vyloučeno, že by ji mohla „vynést“ řada Galaxy S23. Nebo je také možné, že se vůbec nedostane do produkce, jak to s patenty nezřídka bývá.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.