Zavřít reklamu

Funkce virtuální paměti Samsungu RAM Plus bude s vydáním nadstavby One UI 5.0 vylepšena. Zdá se, že každá významná aktualizace One UI přidala do funkce něco nového, a One UI 5.0 ji umožní uživatelům konečně vypnout.

Funkce RAM Plus se jako první objevila na telefonu Galaxy A52s 5G a tehdy postrádala jakékoli uživatelské možnosti. Ve výchozím nastavení si rezervovala 4 GB úložiště pro použití jako virtuální operační paměť. Verze nadstavby One UI 4.1 pak přinesla více možností, konkrétně 2, 6 a 8 GB. A chystaná verze 5.0 by měla dát uživatelům nad touto funkcí ještě více kontroly.

Samsung by měl uživatelům zařízení Galaxy umožnit RAM Plus vypnout, pokud si to přejí. Tato možnost byla naznačena v první betě One UI 5.0, tehdy však byla neaktivní. Zpřístupnila ji až nová beta, kterou Samsung začal vydávat koncem minulého týdne. Její zapnutí vyžaduje restart zařízení a v zásadě umožňuje majitelům smartphonů Galaxy s dostatečnou kapacitou operační paměti ušetřit trochu místa, které by jinak bylo vyhrazeno pro RAM Plus.

Je třeba mít nicméně na paměti, že některé funkce se během testovacího období One UI 5.0 mohou změnit, takže neexistuje záruka, že možnost vypnutí virtuální paměti Samsungu bude dostupná hned v první stabilní (veřejné) verzi nadstavby. Všechno však nasvědčuje tomu, že korejský obr chce svým zákazníkům tuto možnost skutečně poskytnout.

Související články

Dnes nejčtenější

.