Zavřít reklamu

Samsung začal pro řadu Galaxy S22 vydávat druhou betaverzi nadstavby One UI 5.0. Co nového přináší?

Samsung rozděluje protokol změn nejnovější betaverze One UI 5.0 do tří sekcí: New features (nové funkce), Bug fixes (opravy chyb) a Known issues (známé problémy). Pokud jde o opravy chyb, betaverze řeší problémy s domovskou obrazovkou, automatickým otáčením obrazovky, sdílenými odkazy, dotykovým perem S Pen, dotykovou citlivostí nebo pořizováním screenshotů.

Aktualizace kromě toho opravuje chybu, která uživatelům první bety One UI 5.0 znemožňovala kopírování a přeposílání obsahu v aplikaci Samsung Messages. A v neposlední řadě opravuje problém, který uživatelům bránil odemykat jejich telefony pomocí vzorů zamykací obrazovky.

Co se týče nových funkcí, druhá beta přináší chytrý widget, jenž umí navrhovat užitečné aplikace či funkce, nebo Maintenance Mode (režim údržby), který uživatelé mohou aktivovat, kdykoli budou muset svůj telefon předat do opravy. Tento režim omezuje přístup k osobním údajům včetně zpráv, fotografií nebo účtů. Novinkou je také funkce Privacy Detection, díky níž bude panel sdílení uživatele informovat, kdykoli se pokusí sdílet snímky obsahující citlivé informace, jako např. občanské průkazy, pasy nebo platební karty.

Poslední novinkou jsou vylepšené Rutiny Bixby. Ty byly konkrétně vylepšeny o nový režim Life Style, který domovskou obrazovku aplikace rozdělí do dvou hlavních kategorií, konkrétně Modes a Routines. První zmíněná uživatelům umožňuje automaticky měnit nastavení telefonu podle jejich aktuální aktivity nebo situace.

Žádný beta firmware není dokonalý a výjimkou není ani druhá beta One UI 5.0. Naštěstí se Samsung v protokolu změn zmiňuje o dvou známých chybách a obě se týkají aplikace Samsung Wallet. Je možné si jim také vyhnout. Za prvé, uživatelé, kteří před použitím nové betaverze aplikaci Samsung Wallet neaktualizují, mohou zjistit, že byla odstraněna. V takovém případě ji budou muset ručně přeinstalovat. A za druhé, uživatelé mohou mít problém s fungováním funkce digitálních klíčků v aplikaci a možná je tak budou muset smazat a znovu zaregistrovat. V nové betaverzi – tak jako v každé – mohou být samozřejmě další, zatím neobjevené chyby. Pokud ano, Samsung je s největší pravděpodobností opraví v příští betě. Stabilní verze One UI 5.0 se očekává na podzim.

Dnes nejčtenější

.