Zavřít reklamu

Myslíte, že se s postupem času vaše zařízení zpomaluje? Není to úplně vyloučené, přičemž na to má vliv několik faktorů: čip zařízení, velikost paměti RAM, velikost volného úložiště a kondice baterie. Telefony Samsung nabízejí funkci Péče o zařízení, která vám může v mnohém pomoci.

Péče o zařízení totiž poskytuje přehled o vašem úložišti, paměti RAM, interním úložišti ale třeba i zabezpečení. Samozřejmě se nabízí, že pokud budete zkoušet jakýkoli následující postup, měli byste nejdříve zjistit, jestli nejsou pro vaše zařízení dostupné aktualizace, které mohou různé příčiny zpomalování řešit, pokud se třeba jen jedná o nějakou známou softwarovou chybu. Jděte k tomu do Nastavení -> Aktualizace softwaru -> Stáhnout a nainstalovat.

Nejrychlejší optimalizace 

Jděte do Nastavení -> Péče o zařízení. Zde na první dobrou vidíte, jak na tom váš telefon nebo tablet je. Vidíte zde emotikon i s textovým popisem a nabídku Optimalizovat. Pokud na tuto možnost klepnete, tak tato rychlá optimalizace okamžitě zlepšuje výkon zařízení tím, že identifikuje aplikace, které nadměrně využívají baterii. Vymaže také nepotřebné položky z paměti, odstraní nepotřebné soubory a ukončí aplikace běžící na pozadí. Vy to tak máte bez práce, hledání a ručního ukončování. Jedno tlačítko vládne všem.

Optimalizace baterie 

Baterie určuje životnost vašeho telefonu. Ten nabízí několik způsobů, jak změnit její nastavení a lépe optimalizovat výdrž. V nabídce Péče o zařízení tedy klepněte na volbu Baterie. Zde si můžete v nabídce Limity na pozadí definovat využití baterie pro aplikace, které často nepoužíváte. Jedná se o aplikace v režimu spánku, hlubokém spánku nebo aplikace, které nikdy nespí, tedy pořád aktualizují své stavy na pozadí.

V nabídce Další nastavení baterie a si můžete určit dodatečné její chování, tedy lze zde zapnout funkce Adaptivní baterie, která zařízení prodlouží životnost, ale také Vylepšené zpracování, které naopak baterii čerpá více. Můžete si zde zapnout i funkci Chránit baterii, která zamezí jejímu „přebíjení“.

Čištění úložiště 

Zbytkové soubory vám zbytečně ukrajují drahocenné MB z kapacity vašeho úložiště, které už dávno není u vrcholné řady nafukovací (třeba za pomoci SD karet). V Péči o zařízení klepněte na Úložiště, kde vidíte jeho přehled o využití. Vidíte zde i, kolik zabírají fotky a videa v koši nebo velké soubory, které odtud můžete rovnou smazat, aniž byste je museli někde hledat. Lze si zde rozkliknout i jednotlivé kategorie a procházet je, přičemž jejich obsah také dle svého uvážení mazat.

Čištění paměti 

Je-li čas vyčistit paměť telefonu, klepněte v Péči o zařízení na položku Paměť. Proběhne rychlá kontrola a zařízení vám řekne, kolik paměti jejím ručním smazáním uvolníte. Obvykle se jedná o aplikace běžící na pozadí, a které nebyly v poslední době používány. Chcete-li, aby některé aplikace běžely na pozadí, můžete klepnout na Aplikace, které chcete vyloučit z čištění a přidat vybrané aplikace do seznamu. Ty nebudou tímto krokem nikdy ukončeny. Pokud to váš telefon umožňuje, najdete zde i funkci RAM Plus, s jejíž pomocí si můžete virtuálně přiřadit fyzické úložiště operační paměti a tím si ji navýšit.

Související články

Dnes nejčtenější

.