Zavřít reklamu

Ve výchozím nastavení jsou automatické aktualizace aplikací v systému Android zapnuté. To znamená, že v určitých časech se aplikace instalované z digitálního obchodu Googlu aktualizují samy, a to bez nutnosti vašeho zásahu. Co když ale chcete toto chování vypnout? Zde tak najdete návod, jak zastavit automatické aktualizace aplikací z Google Play. 

Automatické aktualizace probíhají v určitou dobu, aby nenarušovaly používání telefonu. Jedná se zejména o noční hodiny, ve kterých zařízení nepoužíváte, a to se přitom i nabíjí a je typicky připojeno k Wi-Fi síti. Jednak to nemá vliv na výdrž baterie, protože aktualizace ji mohou spotřebovat poměrně hodně, ale za druhé vás tyto aktualizace nijak neomezují v rychlosti sítě ani samotného zařízení. I tak se ale nejedná o dokonalý systém.

Každý člověk je jiný a pro někoho nejsou automatické aktualizace pro jeho zařízení ideální. To platí zejména pro ty, kteří se nechtějí obávat dalších poplatků za data (protože automatické aktualizace mohou probíhat i mimo Wi-Fi připojení), když se jejich zařízení rozhodne spustit hromadné, nebo jsou v práci na noční, nebo prostě jen chtějí vědět, co za novinky aktualizace přináší, než si ji nainstalují.  

Dalším důvodem je, že vývojáři někdy mohou vydat aktualizace, které nefungují zcela podle očekávání uživatelů. Zastavením automatických aktualizací tak můžete předejít negativní zkušenosti s novými verzemi oblíbených titulů, než je vývojář odladí k dokonalosti. 

Jak zastavit automatické aktualizace aplikací v Androidu 

  • Ve svém telefonu otevřete Google Play. 
  • Klepněte na svou profilovou fotografii, která se nachází vpravo nahoře. 
  • Zde ze seznamu vyberte Nastavení. 
  • U nabídky Možnosti sítě klepněte na šipku dolů. 
  • Vyberte možnost Automatické aktualizace aplikací. 

Zde už si můžete určit, jestli chce automatické aktualizace provádět přes libovolnou síť, pouze přes Wi-Fi., nebo zda aktualizace automaticky instalovat vůbec nechcete. Pokud zvolíte poslední možnost, bude nutné poté aplikace aktualizovat z Google Play ručně. 

Dnes nejčtenější

.