Zavřít reklamu

Samsung v tichosti uvedl na scénu nový budgetový smartphone Galaxy A03, nástupce telefonu Galaxy A02. Oproti němu nabídne lepší hlavní fotoaparát nebo vyšší maximální kapacitu operační paměti.

Galaxy A03 dostal do vínku PLS IPS displej s úhlopříčkou 6,5 palců, rozlišením HD+ (720 x 1600 px) a kapkovitým výřezem, blíže neurčený osmijádrový čipset s frekvencí 1,6 GHz, 3 nebo 4 GB operační paměti a 32–128 GB vnitřní paměti. Jeho rozměry jsou 164,2 x 75,9 x 9,1 mm.

Fotoaparát je duální s rozlišením 48 a 2 MPx, přičemž druhý plní roli snímače hloubky ostrosti. Přední kamerka má rozlišení 5 MPx. Součástí výbavy je 3,5mm jack, čtečka otisků prstů stejně jako minule chybí. Nechybí však podpora audio standardu Dolby Atmos.

Baterie disponuje kapacitou rovných 5000 mAh a nabíjí se jako u předchůdce prostřednictvím zastaralého microUSB portu. Rychlé nabíjení telefon nepodporuje. Operačním systémem je Android 11.

Novinka bude dostupná v černé, modré a červené barvě a na trh by se měla dostat v prosinci. Kolik bude stát a jestli zamíří i do Evropy, v tuto chvíli není známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.