Zavřít reklamu

I když je Samsung zcela jistě největším výrobcem smartphonů, pokud jde o vydávání nových firmwarových aktualizací, zdá se, že Oppo se snaží na korejského giganta vyvinout tlak brzkým vydáním Androidu 13 a vlastní nadstavby ColorOS 13.Čínský výrobce totiž aktuálně oznámil svůj beta program nového Androidu a první betaverzi Androidu 13/ColorOS 13 má v plánu vydat už do konce srpna.

Samsung mezitím vylaďuje svou první betu z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0 pro řadu Galaxy S22. Kdy plánuje vydat druhou betaverzi, v tuto chvíli není známo. Oppo uvedlo, že chce ještě tento měsíc vypustit beta program Androidu 13/ColorOS 13 pro své aktuální vlajkové lodě Find X5 a Find X5 Pro. Do programu by se ale v příštích měsících mělo zapojit více telefonů tohoto čínského smartphonového výrobce.

Kdy Oppo a Samsung vydají stabilní verzi „svého“ Androidu 13 a kdo bude první, v tuto chvíli nevíme, i když korejský gigant tak podle některých neoficiálních zpráv plánuje učinit možná až na podzim. Bude však samozřejmě záležet na tom, jak dobře půjde testování betaverzí. Připomeňme, že loni začal stabilní verzi Androidu 12 vydávat v listopadu.

Dnes nejčtenější

.