Zavřít reklamu

Xiaomi nedávno představilo svou novou vlajkovou loď s názvem Xiaomi 12S Ultra, která svými specifikacemi směle konkuruje Samsungu Galaxy S22 Ultra. I když se zpočátku zdálo, že telefon bude exkluzivní jen pro čínský trh, nakonec by to tak být nemuselo.

Podle leakera Mukula Sharmy Xiaomi by se 12S Ultra mohl už zanedlouho dostat na mezinárodní trhy. Jen pro připomenutí: smartphone byl představen v Číně začátkem července a Xiaomi se ani náznakem nezmínilo o tom, že by měl zamířit na další trhy. I když pro evropské a jiné fanoušky značky jde jistě o pozitivní zprávu, je nutné ji brát s rezervou, protože v éteru se zatím neobjevilo globální modelové číslo telefonu.

Xiaomi 12S Ultra se chlubí 6,73palcovým AMOLED displejem s rozlišením 2K (1440 x 3200 px), 120Hz obnovovací frekvencí a vrcholovým jasem 1500 nitů. Zadní strana je potažena ekologickou kůží. Telefon pohání aktuální vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1, kterému sekunduje 8 nebo 12 GB operační a 256 či 512 GB interní paměti.

Fotoaparát je trojitý s rozlišením 50, 48 a 48 MPx, přičemž druhý slouží jako periskopický objektiv (s 5x optickým zoomem) a třetí jako „širokáč“ (s velmi širokým úhlem záběru 128 °). Zadní fotosestavu doplňuje senzor ToF 3D a všechny fotoaparáty se mohou pochlubit optikou od Leicy. Přední kamerka má rozlišení 32 MPx. Součástí výbavy je poddisplejová čtečka otisků prstů, infračervený port nebo stereo reproduktory. Nechybí ani zvýšená odolnost podle standardu IP68.

Baterie disponuje kapacitou 4860 mAh a podporuje rychlé drátové nabíjení s výkonem 67 W, 50W rychlé bezdrátové nabíjení a 10W reverzní bezdrátové nabíjení. Softwarově je zařízení postaveno na Androidu 12 a nadstavbě MIUI 13. Docela solidní parametry, co říkáte?

Související články

Dnes nejčtenější

.