Zavřít reklamu

Oblíbená navigační aplikace Android Auto má v poslední době poměrně často potíže s hladkým fungováním a již řadu měsíců má vážný problém na telefonech aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S22. Google nyní uvedl, že jej definitivně opravil.

Již od letošního února si majitelé Galaxy S22 (tedy od chvíle, kdy řada byla uvedena do prodeje) stěžují na problémy s Android Auto. Nejčastějším problémem byla téměř prázdná obrazovka, která ukazovala pouze ovládací prvky spodní lišty. Za půl roku se na fórech Googlu na toto téma shromáždily stovky komentářů.

V květnu Google uvedl, že některé z těchto potíží opravila tehdy nová verze Android Auto 7.7, a nyní tvrdí, že problém vyřešil úplně. Komentář člena týmu Android Auto zkraje tohoto týdne potvrdil, že Google do aplikace „implementoval opravu“, která je přítomna ve verzi 7.7 a novější.

U některých uživatelů oprava zjevně zafungovala, jelikož verze 7.7 a 7.8 obnovily kompatibilitu mezi Galaxy S22 a různými auty a palubními displeji. Někteří však stále hlásí problémy, a někteří dokonce tvrdí, že novější aktualizace jim na jejich zařízení dokonce kompletně znefunkčnily podporu aplikace. Jak se tedy zdá, problém úplně vyřešen ještě nebyl (o čemž svědčí i to, že příslušné vlákno na fórech Googlu nebylo uzavřeno) a bude to chtít minimálně ještě jeden update. Snad tedy jen jeden, chtělo by se říci.

Související články

Dnes nejčtenější

.