Zavřít reklamu

Mapy Google jsou bezesporu jednou z nejužitečnějších mobilních aplikací, a proto každá chyba, která se v ní objeví, může být zvlášť nepříjemná. Po některých nedávných aktualizacích nyní mnozí uživatelé titulu v aplikaci Android Auto hlásí, že jim špatně funguje tmavý režim.

V poslední době si někteří uživatelé androidové verze Map Google, zejména ti, kteří používají Android Auto, stěžují, že aplikace má problémy s tmavým režimem. Vlákno na fórech podpory Googlu zdokumentovalo již desítky uživatelů, kteří si všimli, že tmavý režim v Mapách nefunguje tak, jak by měl. Jako nejčastější problém je zmiňováno to, že Mapy jsou v Android Auto na tmavý režim nastaveny vždy. Normálně, bez ohledu na systémové nastavení, se Mapy v Android Auto během dne přepnou do světlého módu a po západu slunce do tmavého.

Tento problém byl zaznamenán již dříve, narazit na něj však bylo velmi vzácné. V současné chvíli se zdá, že jej přinesly nejnovější aktualizace Map a Android Auto. Podle všeho je hlavním viníkem verze 11.33, jelikož problém po ruční instalaci starší verze zmizí. Přispívat k nesprávnému fungování tmavého režimu může i Android Auto ve verzi 7.6, v tuto chvíli se to však zdá být méně pravděpodobné.

V současnosti existují dvě dočasná řešení. První spočívá v manuálním nastavení světlého či tmavého režimu na telefonu, druhé v manuální instalaci starší verze Map. Případně je samozřejmě možné použít alternativní aplikaci Waze, to ale ne každý chce (i Waze patří Googlu). Společnost mezitím vypustila verzi Map 11.34, ta však problém podle všeho nevyřešila. Úplně nejnověji však vyšla beta verze 11.35, která chybu, zdá se, skutečně řeší, protože uživatelé již hlásí nápravy. Pokud tedy tmavý režim v Android Auto trápí i vás, a alternativy řešit nechcete, nezbývá, než vydržet.

Dnes nejčtenější

.