Zavřít reklamu

Vivo, které se na jaře zařadilo do klubu výrobců, již se mohou pochlubit skládacím smartphonem, v současnosti podle všeho připravuje rovnou tři nové „ohýbačky“. Nejočekávanější je ta, která by měla v Číně soupeřit se skládačkami Samsung Galaxy Z Fold4, Xiaomi Mix Fold 2 a Huawei Mate Xs 2.

Podle informací známého leakera Digital Chat Station se bude nový ohebný telefon čínského výrobce nazývat Vivo X Fold S. Dodal, že bude představen již zanedlouho, konkrétně tedy údajně už v září.

Zařízení by mělo dostat aktuální vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1, podporu 80W drátového a 50W bezdrátového nabíjení a dvojitou ultrasonickou poddisplejovou čtečku otisků prstů. S ohledem na jeho předchůdce Vivo X Fold lze očekávat, že bude také disponovat 120Hz ohebným AMOLED displejem s velikostí „plus minus“ 8 palců, čtverným fotoaparátem s optikou od společnosti Zeiss, minimálně 12 GB operační paměti a softwarově je bude s největší pravděpodobností pohánět Android 12. Jestli bude  jako předchůdce omezeno pouze na čínský trh, není v tuto chvíli jasné, lze to však bohužel předpokládat.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.