Zavřít reklamu

Ano, na rozdíl od Apple Watch můžete AirPods používat s telefonem Android, ale existuje zde spousta kompromisů, o kterých byste možná měli vědět. I když na trhu najdete hodně kvalitních řešení, jako třeba aktuálně Galaxy Buds2 Pro, žádné není tak populární právě jako AirPody Applu. Jejich ikonický design je nesporný. Přestože pak nejsou oficiálně kompatibilní s Androidem, jdou s ním používat. 

Protože jsou AirPods a AirPods Pro Bluetooth sluchátka, můžete je spárovat a používat s jakýmkoli telefonem se systémem Android. Protože však oficiálně systém Android nepodporují, nemůžete v telefonu kontrolovat úroveň nabití jejich baterie ani ovládat jejich pokročilé funkce, jako je ANC a režim propustnosti. A protože pro systém Android samozřejmě neexistuje ani Siri, nemůžete z nich také tohoto hlasového asistenta spustit a ani se nějak přepnout na Asistenta Google. Tedy opět zde platí, že tak nemůžete udělat nativně. Naštěstí některé problémy vyřešit jde.

Jak připojit AirPody k Androidu 

  • V Android telefonu otevřete Nastavení. 
  • Přejděte do nabídky Připojení. 
  • Zde klepněte na volbu Bluetooth. 
  • Ujistěte se, že máte Bluetooth zapnuté, že je vaše zařízení zjistitelné a že aktuálně nemáte k telefonu připojena jiná sluchátka. 
  • Otevřete nabíjecí pouzdro AirPodů nebo AirPodů Pro a stiskněte tlačítko na zadní straně jejich pouzdra. Pokud se pokoušíte párovat AirPody Max, stačí je vyjmout z pouzdra. 
  • V sekci Dostupná zařízení by se vám následně měla sluchátka objevit. 
  • Klepněte na ně a potvrďte nabídku Párovat. 

A to je vše, postup je tedy vlastně shodný s tím, kdybyste připojovali jakákoli jiná sluchátka nebo třeba bezdrátové reproduktory atd. Po připojení sluchátek si u nich můžete ještě rozkliknout ikonu ozubeného kola, kde uvidíte, že mohou obsluhovat hovory a zvuk. Lze zde AirPody i přejmenovat, odpojit, nebo jim ukončit párování s vaším telefonem. Pokud vám proces připojení nefunguje, zkontrolujte, jestli nejsou AirPody připojeny k nějakému iPhonu nebo jinému Apple zařízení.

Jak používat AirPods s Android telefonem 

AirPody v kombinaci s Android zařízením ztrácí hodně ze své funkčnosti. Pokud vlastníte model s aktivním potlačováním hluku, nebude tato funkce dostupná. Ani v telefonu není možnost, jak ji aktivovat. Skrze ovládání na sluchátkách ale budete moci přijímat a ukončovat hovory, pozastavovat a opětovně spouštět hudbu, např. dvojím stiskem senzorického tlačítka se s AirPody Pro přepnout na další skladbu a trojím se naopak vrátit na tu předchozí. Hlasitost na sluchátkách neupravíte, i když si je vyndáte z ucha, přehrávání se automaticky nepozastaví. Nefunguje ani prostorový zvuk či automatické přepínání se mezi zařízeními.

Tím největším problémem je ale to, že vlastně nevíte, jak máte AirPody nabité, a tedy jak dlouho vám ještě vydrží. Je vhodné si k tomu tedy nainstalovat aplikaci třetí strany, jako je třeba CAPod, která tento problém do určité míry řeší. Jakmile aplikaci udělíte patřičná oprávnění, uvidíte úroveň nabití baterie každého AirPodu spolu s jejich nabíjecím pouzdrem a sílou připojení.

Aplikace toho nicméně umí více. Třeba si v jejím nastavení můžete určit automatické připojování k AirPodům, aniž byste museli do Nastavení a Připojení, nebo si zde můžete povolit možnost automatického obnovení přehrávání hudby pokaždé, když si je dáte do ucha. Skrze aplikaci totiž už detekce za pomoci senzorů funguje. Aplikace nicméně umí i zobrazit vyskakující okno, když otevřete pouzdro AirPodů. 

CAPod v Google Play

Dnes nejčtenější

.