Zavřít reklamu

Režim více oken neboli také režim rozdělené obrazovky je jednou z nejunikátnějších funkcí uživatelského rozhraní One UI. Je navržen tak, aby zvyšoval produktivitu, navíc s každou další verzí nadstavby Samsungu roste na použitelnosti. Nejlépe samozřejmě funguje na větších obrazovkách, tj. na tabletech Galaxy, řadě Galaxy Z Fold a zařízeních, jako je Galaxy S22 Ultra. Funkce je však dostupná i na menších smartphonech, jako jsou Galaxy S22 a S22+ a dalších. A teď vám poradíme, jak ji na nich vylepšit. 

Používání funkce na zařízeních s malou obrazovkou displeje je poněkud těžkopádnější. V posledních verzích One UI se však Samsung pokusil použitelnost více oken na menších obrazovkách zlepšit prostřednictvím experimentální funkce, která uživatelům smartphonů Galaxy nabídne větší prostor. A k čemu se vlastně hodí? Můžete na jedné půli displeje sledovat video a na druhé třeba brouzdat po webu nebo v sociálních sítích, stejně jako si můžete hned zapisovat poznámky atd.

Skrytí stavového a navigačního řádku při použití režimu více oken 

Při používání aplikací v režimu více oken můžete přejít do režimu celé obrazovky a skrýt stavový řádek v horní části a navigační řádek v dolní části displeje. Díky tomu mohou uvedené aplikace zabírat větší plochu a jsou tím přívětivější pro používání na menších obrazovkách. Výsledek je podobný tomu, jako když Game Launcher skrývá své prvky při hraní mobilních her. 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Rozšířené funkce. 
  • Klepněte na Labs. 
  • Zde zapněte Celá obrazovka v zobrazení na rozdělené obrazovce. 

Funkce nabízí i jasný popis toho, co dělá, včetně jejího ovládání. Potažením prstu směrem nahoru od dolního okraje obrazovky nebo směrem dolů od horního okraje obrazovky tak zobrazíte nově skryté panely. 

Související články

Dnes nejčtenější

.