Zavřít reklamu

Režim více oken neboli také režim rozdělené obrazovky je jednou z nejunikátnějších funkcí uživatelského rozhraní One UI. Je navržen tak, aby zvyšoval produktivitu, navíc s každou další verzí nadstavby Samsungu roste na použitelnosti. Nejlépe samozřejmě funguje na větších obrazovkách, tj. na tabletech Galaxy, řadě Galaxy Z Fold a zařízeních, jako je Galaxy S22 Ultra. Funkce je však dostupná i na menších smartphonech, jako jsou Galaxy S22 a S22+ a dalších. A teď vám poradíme, jak ji na nich vylepšit. 

Používání funkce na zařízeních s malou obrazovkou displeje je poněkud těžkopádnější. V posledních verzích One UI se však Samsung pokusil použitelnost více oken na menších obrazovkách zlepšit prostřednictvím experimentální funkce, která uživatelům smartphonů Galaxy nabídne větší prostor. A k čemu se vlastně hodí? Můžete na jedné půli displeje sledovat video a na druhé třeba brouzdat po webu nebo v sociálních sítích, stejně jako si můžete hned zapisovat poznámky atd.

Skrytí stavového a navigačního řádku při použití režimu více oken 

Při používání aplikací v režimu více oken můžete přejít do režimu celé obrazovky a skrýt stavový řádek v horní části a navigační řádek v dolní části displeje. Díky tomu mohou uvedené aplikace zabírat větší plochu a jsou tím přívětivější pro používání na menších obrazovkách. Výsledek je podobný tomu, jako když Game Launcher skrývá své prvky při hraní mobilních her. 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Rozšířené funkce. 
  • Klepněte na Labs. 
  • Zde zapněte Celá obrazovka v zobrazení na rozdělené obrazovce. 

Funkce nabízí i jasný popis toho, co dělá, včetně jejího ovládání. Potažením prstu směrem nahoru od dolního okraje obrazovky nebo směrem dolů od horního okraje obrazovky tak zobrazíte nově skryté panely. 

Dnes nejčtenější

.