Zavřít reklamu

Novým chytrým hodinkám Samsungu Galaxy Watch5 se zatím dostává velké chvály, zejména za výdrž baterie, odolný displej nebo senzor pro měření tělesné teploty (který však zatím není softwarově zprovozněn). Samozřejmě muselo přijít něco, co tento sluncem zalitý obrázek zkazí. Ukázalo se totiž, že Samsung se dopustil několika nepodložených tvrzení o tloušťce Galaxy Watch5 a Watch5 Pro.

Samsung v tabulce specifikací Galaxy Watch5 na svém webu uvádí, že tloušťka standardního modelu je 9,8 mm, zatímco modelu Pro 10,5 mm. Jak ale zjistil youtuber DC Rainmaker, tyto údaje jsou dost daleko od pravdy.

Podle něj mají Galaxy Watch5 ve skutečnosti tloušťku kolem 13,11 mm a Galaxy Watch Watch 15,07 mm. Co se tedy děje? Jak je možné, že korejský obr tvrdí, že jeho nové hodinky jsou tenčí, než co říká realita? DC Rainmaker zjistil, že nejen Samsung, ale i další výrobci, včetně Applu, ve svých měřeních ignorují rozměry pole senzorů. Vystupující senzor se obvykle zaboří do kůže nositele, takže výrobci se pravděpodobně domnívají, že je v pořádku vynechat jeho profil z měření. Nedokáží však vysvětlit svou metodiku a oficiální tabulky specifikací tak zákazníky nakonec klamou.

Bohužel, Samsung šel v tomto ještě o krok dál a ve svých měřeních ignoroval celý zadní panel modelu Pro. V podstatě změřil jen jeho boční stěnu, která má oněch 10,5 mm, a „opomenul“ zadní panel, s kterým činí tloušťka zmíněných 15,07 mm. Za zmínku také stojí, že hmotnost nových hodinek Samsungu uváděná na jeho webu nezahrnuje řemínek, což znamená, že Galaxy Watch5 a Watch5 Pro ve skutečnosti váží více, než sám Samsung tvrdí.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.