Zavřít reklamu

Jak jsme vás informovali, Samsung chce, aby prodeje skládacích telefonů do roku 2025 pokryly polovinu všech prodejů vlajkových smartphonů Galaxy. Prozatím se však společnost snaží především nalákat zákazníky konkurenčních značek než si kanibalizovat svou vlajkovou řadu.  

V nedávném rozhovoru pro deník The Wall Street Journal šéf mobilní divize společnosti Samsung TM Roh vysvětlil, že její skládací smartphony přivádějí zákazníky od jiných značek, a to ve větším počtu, než aby na ni přecházeli majitelé telefonů Galaxy S. Jinými slovy, řady Galaxy Z Fold a Z Flip jsou úspěšnější v lákání nových zákazníků mimo ekosystém Galaxy než v přesvědčování již těch, kteří vlastní vlajkové lodě společnosti.

Řady Galaxy Z Fold a Z Flip pomáhají společnosti Samsung získat podíl na trhu 

Zdá se tedy, že hlavním zdrojem úspěchu skládacích telefonů Samsungu jsou noví zákazníci jiných značek. Jejich rozhodnutí tak vedlo k dvoucifernému procentuálnímu nárůstu dodávek skládacích telefonů v roce 2021, což je pro společnost skvělé, protože vlastně neztrácí zákazníky, nebo se ti nepřelévají z řady na řadu, ale celková základna uživatelů roste.

„Považujeme to za poměrně významné procento a pozitivní znamení,“ uvedl TM Roh a zároveň zdůraznil skutečnost, že „jde o přechody od jiných značek, nikoliv o uživatele zařízení Samsung Galaxy, kteří přecházejí na jiné zařízení Galaxy.“ Stojí za zmínku, že ačkoli zákazníci Galaxy S možná nespěchají s nákupem skládacího telefonu, mnoho fanoušků Galaxy Note možná přešlo na Galaxy S22 Ultra nebo Galaxy Z Fold3. Řada Galaxy Note již neexistuje, ale pero S Pen pole nevyklidilo, jen se používá v jiných zařízeních.

Miliony zákazníků společnosti Samsung se po zrušení řady Note nevyhnutelně obrátily k jiným zařízením Galaxy poskytující pero S Pen a mnozí nakonec koupili buď právě Galaxy S22 Ultra nebo Galaxy Z Fold3. Co se týče dlouhodobějších plánů Samsungu, společnost chce letos prodat více než 10 milionů skládacích telefonů a do roku 2025 Samsung doufá, že polovinu prodejů jeho vlajkových lodí budou tvořit právě skládací telefony. Společnost minulý týden představila Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 a obě zařízení je nyní možné předobjednat.

Samsung Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.