Zavřít reklamu

Samsung minulý týden představil novou generaci svých skládacích zařízeních, mezi kterými samozřejmě nechybí ani nástupce populárního „véčkového“ modelu. Tento nejlépe prodávaný ohebný telefon na světě hodně čerpá ze svého předchůdce, posouvá jej ale zase na další úroveň svými možnostmi. Zde tak najdete 4 nejlepší funkce Galaxy Z Flipu4.

Galaxy Z Flip4 se bude od 26. srpna prodávat v šedé, fialové, zlaté a modré barvě, již nyní jsou ale k dispozici předobjednávky. Doporučená maloobchodní cena je 27 499 Kč za variantu s 8 GB RAM/128 GB interní paměti, 28 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB paměti a 31 999 Kč za verzi s 8 GB RAM a 512 GB interní paměti. Využít můžete ale i výkupního bonusu, kdy lze vyjma ceny zařízení získat dalších 7 tisíc Kč navíc. Využít lze i studentských slev.

Samsung Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Režim Flex s vylepšenými funkcemi fotoaparátu 

Nejnovější skládací „véčkový“ telefon Samsung obsahuje přepracovaný, tenčí pant, který neztrácí nic ze svých schopností režimu Flex Mode. Galaxy Z Flip4 tak lze překlopit v úhlu 75 až 115 stupňů, čímž se režim automaticky aktivuje. Pro různé případy použití tak rozdělí uživatelské rozhraní na polovinu.

Jedním z hlavních použití je mobilní fotografování. Telefon je nyní vybaven funkcí, kterou Samsung nazývá FlexCam. Ta slibuje i lepší integraci s aplikacemi třetích stran, jako jsou Instagram, Facebook a WhatsApp. Kromě toho je model Z Flip4 vybaven funkcí Quick Shot, což je způsob pořizování selfie pomocí hlavních fotoaparátů a vnějšího displeje, a také novým širokoúhlým snímačem, který zachytí přibližně o 65 % více světla než fotoaparát používaný v modelu Galaxy Z Flip3.

Snapdragon 8+ Gen 1 celosvětově, tedy i u nás 

Jednou z nejlepších věcí na obou novinkách je, že u nich Samsung na všech trzích používá stejný model čipsetu. Neexistuje už tedy žádné dělení na zákazníky se systémy Exynos a Snapdragon. Použití jediné čipové sady napříč všemi telefony sjednocuje také uživatelské prostředí a zaručuje, že každý majitel telefonu bude mít totožný uživatelský zážitek. Ve finále je to jednodušší cesta i pro Samsung, který nemusí ladit softwarem ke dvěma čipům.

Snapdragon 8+ Gen 1 je navíc aktuálně nejvýkonnější mobilní čipset. Byl vyroben 4nm procesem a obsahuje jedno vysoce výkonné procesorové jádro Cortex-X2, tři jádra Cortex-A710, čtyři efektivní jádra Cortex-A510 a grafický čip Adreno 730, který se může pochlubit taktem 900 MHz a o 30 % nižšími energetickými nároky než předchozí generace.

Špičková kvalita provedení s odolností proti vodě a sklem Victus+ 

Společnost Samsung je jediným výrobcem OEM, který vyvinul skládací telefony odolné proti vodě. Přidat zařízení právě takovou odolnost je vzhledem ke všem pohyblivým částem pantu působivý inženýrský výkon. Galaxy Z Flip4 tak má stupeň krytí IPX8. Znamená to, že by měl „přežít“ po 30minutovém ponoření do sladké vody v hloubce až 1,5 metru.

Kromě toho byl pant telefonu Galaxy Z Flip 4 certifikován testem skládání s více než 200 000 přehyby. Nechybí ani vrstva UTG (Ultra Thin Glass), která sice chrání displej, ale je poměrně viditelná. Z vnější strany má nový telefon kovový rám a sklo Gorilla Glass Victus+ pokrývající zadní panel a 1,9palcový vnější displej.

Větší baterie s podporou rychlejšího nabíjení 

Jedním z nejpozoruhodnějších vylepšení, kterých se Galaxy Z Flip4 dočkal, je větší systém dvou baterií s vylepšenými možnostmi jejich rychlého nabíjení. Novinka je poháněna zdokonalenou baterií s kombinovanou kapacitou 3 700 mAh a podporou 25W superrychlého nabíjení. Oproti tomu Galaxy Z Flip3 v sobě ukrývá jen 3 300mAh baterii s možností pouze 15W nabíjení.

V kombinaci s novějším firmwarem a nejnovějším 4nm čipsetem Qualcommu by tato nová sestava baterií měla Galaxy Z Flip4 umožnit dosáhnout výrazného nárůstu baterie oproti svému předchůdci. Více se samozřejmě dozvíme až z ostrých testů.

Samsung Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.