Zavřít reklamu

Jak jistě víte, světově populární streamovací služba Netflix loni rozšířila svůj záběr a nabízí mobilní hry. Nyní vyšlo najevo, že je hraje jen zlomek uživatelů.

Podle mobilní analytické platformy Apptopia, kterou cituje web CNBC, několik desítek her, které Netflix v současnosti nabízí, zaznamenaly pouze něco přes 23 milionů stažení, přičemž jednu z nich si v kterýkoli den vybralo pouze 1,7 milionu hráčů. To představuje asi jen 1 % uživatelské základny streamovacího giganta. I když hraní není pro každého, tak nízké číslo naznačuje, že na vině zde může být více než jen nezájem o ně.

Jedním z důvodů může být to, že o tom, že kromě filmů, seriálů a pořadů nabízí Netflix také hry, mnoho předplatitelů neví. Dalším důvodem může být to, že některé hry vyžadují poměrně velkou časovou investici, aby do nich hráč pronikl, což může řadu uživatelů odradit. Místo toho je jednodušší si prostě pustit další epizodu oblíbeného seriálu.

Kvalita her zřejmě důvodem nebude, protože v nabídce platformy je například i strategická pecka Into the Breach. Pravdou nicméně je, že její současná herní knihovna není příliš rozsáhlá (konkrétně zahrnuje něco přes 20 titulů), do her chce však podle všeho investovat dál – jen do konce roku by měla do nabídky zařadit minimálně osm titulů, včetně Netflix Heads Up!, Rival Pirates, IMMORTALITY, Wild Things: Animal Adventures nebo Stranger Things: Puzzle Tales.

Dnes nejčtenější

.