Zavřít reklamu

Netflix v poslední době zažívá něco, co ještě nikdy předtím nezažil. Poprvé mu začal klesat počet předplatitelů. Ti z jedné z největších streamovacích služeb odcházejí zejména kvůli malé nabídce původních sérií a stále se zvyšujícím cenám. Situaci nepomáhají ani některé kontroverze spojené s obsahem. Platforma prý proto zvažuje přehodnocení své dosavadní vysílací strategie.

Netflix podle webu CNBC uvažuje o nových vysílacích strategiích, přičemž jednou z nich má být posun od jeho současné vysílací praxe spočívající v uvádění všech seriálových sezón najednou k vydávání jedné epizody týdně. Když platforma uvádí nové sezóny svých pořadů, obvykle vydá celou „věc“ najednou, takže uživatel má přístup ke všem epizodám v den premiéry. Pořad tak může zhlédnout na jeden „zátah“. Konkurenční streamovací služby, jako je například Disney+, volí odlišný přístup: vydávají každý týden jednu epizodu, podobně jako je tomu v televizním vysílání. Tato strategie sice neumožňuje celý pořad zhlédnout najednou, omezuje však spoilery a podněcuje lidi, aby o něm mluvili déle.

Dosud se Netflix držel strategie vydávat vše najednou u své původní produkce. Jeho největším posunem v rámci této praxe bylo rozdělení sezón na dvě; naposledy toto provedl u čtvrté sezóny svého vlajkového seriálu Stranger Things, kdy první část měla premiéru 27. května a druhá bude vydána 1. července. Jestli platforma skutečně přejde na model týdenních epizod, ukáže až čas, s ohledem na okolnosti by to však pro ni byl více než logický krok. Tento týden k nám do České republiky dorazil velký konkurent Netflixu v podobě služby Disney+. Pokud chcete o platformě a její nabídce vědět více, vše najdete zde.

Dnes nejčtenější

.