Zavřít reklamu

Nová generace chytrých hodinek Samsungu je tady. Řada Galaxy Watch5 je k dispozici k předobjednání a zájemci si mohou vybrat ze tří velikostí a dvou modelů, a to Galaxy Watch5 (40/44 mm) a Watch5 Pro (44 mm). Oba jsou nabité novými funkcemi a vylepšeními, takže bez dalších okolků vám přinášíme několik jejich nejlepších vlastností. 

Snímač teploty dostupný vývojářům aplikací třetích stran 

Hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro jsou vybaveny novým teplotním senzorem, který dále rozšiřuje možnosti platformy Samsung Health. Snímač teploty je založen na infračervené technologii a může spolehlivě fungovat v nejrůznějších podmínkách. Je otevřený aplikacím třetích stran, takže kromě vylepšení platformy Health by mohl podle Samsungu přinést nové kreativní nápady i vývojářům aplikací.

Vylepšené funkce Samsung Health a sledování spánku 

Řada Galaxy Watch5 rozšiřuje funkci Samsung Health o pokročilé sledování spánku s funkcemi detekce kyslíku v krvi a chrápání. Funkce Sleep Coaching navíc obsahuje denní mise, nabízí výsledky spánku a důležité zprávy. Hodinky jsou vybaveny snímačem BioActive, který dokáže měřit srdeční tep, krevní tlak, obsah kyslíku v krvi a EKG.

Hodinky Galaxy Watch 5 Pro těží z několika exkluzivních funkcí Samsung Health, jako je například Trénink na trase, Směrování podle cesty a Zpětná stopa. A ano, jak jejich název napovídá, jsou zaměřeny především na outdoorové aktivity, a to i bez telefonu, abyste se dokázali vždy bezpečně vrátit až do místa startu vaší aktivity.

Skvělá kvalita provedení s vysoce odolnými materiály 

Místo obvyklé ochrany displeje Gorilla Glass DX používá nová řada hodinek Samsung Galaxy Watch5 ochranu displeje safírovým sklem. Nové řešení je údajně o 60 % pevnější než sklo Gorilla Glass. Všechny nové modely chytrých hodinek Samsungu mají také stupeň odolnosti proti prachu a vodě IP68 a jsou certifikovány podle normy MIL-STD-810H. Galaxy Watch 5 Pro však jdou ještě o krok dál a své komponenty balí do titanového pouzdra.

Značná výdrž baterie 

Společnost také značně vylepšila baterie ve svých nejnovějších chytrých hodinkách. Nyní mají větší kapacitu a dokáží se dobíjet dvakrát rychleji. 40mm Galaxy Watch5 mají 284mAh baterii, 44mm Galaxy Watch5 s už tu s kapacitou 410 mAh, zatímco Galaxy Watch5 Pro jsou osazeny obrovskou baterií s kapacitou 590 mAh. Podporují 10W rychlé bezdrátové nabíjení, oproti tomu 5W u řady Watch 4.

Standardní hodinky Galaxy Watch 5 by měly nabídnout přibližně 50hodinovou výdrž baterie na plné nabití, zatímco Galaxy Watch 5 Pro by měly vydržet až 80 hodin. Jedná se o nejdelší výdrž chytrých hodinek Samsung, které se na trhu za poslední roky objevily.

Wear OS 3.5 a One UI Watch 4.5 

Spojenectví mezi společnostmi Samsung a Google vedlo k vývoji operačního systému Wear OS 3 a umožnilo korejskému technologickému gigantu užívat si téměř celý rok jeho exkluzivity. Nyní v rámci pokračování spolupráce nabízejí Samsung a Google hodinky One UI Watch 4.5 a Wear OS 3.5. Do Galaxy Watch5 je tak lépe integrován Google Assistant, ale také Google Mapy, stejně jako další aplikace třetích stran, třeba SoundCloud a Deezer.

Dostupnost a ceny 

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro se začnou v České republice prodávat od 26. srpna 2022. Galaxy Watch5 40mm bude možné zakoupit v grafitové, růžovo-zlaté a stříbrné (s fialovým páskem) barvě. Galaxy Watch5 44mm budou k dostání v grafitové, safírově modré a stříbrné (s bílým páskem) barvě. Na dobrodruhy se zájmem o stylové, odolné a výkonné hodinky pak čeká model Galaxy Watch5 Pro. Ten se bude prodávat v černé a šedé titanové variantě s průměrem 45 mm. Zákazník, který si v období od 10. 8. 2022 do 25. 8. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná hodinky Galaxy Watch5 nebo Galaxy Watch5 Pro získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live v hodnotě 2 490 Kč. 

  • Galaxy Watch5 40 mm, 7 499 Kč  
  • Galaxy Watch5 40 mm LTE, 8 499 Kč  
  • Galaxy Watch5 44 mm, 8 199 Kč  
  • Galaxy Watch5 44 mm LTE, 9 499 Kč  
  • Galaxy Watch5 Pro, 11 999 Kč  
  • Galaxy Watch5 Pro LTE, 12 999 Kč 

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.