Zavřít reklamu

Do představení (nejen) příštích ohebných telefonů Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 zbývá už jen několik málo dní a s tím vrcholí i přísun úniků. Nyní se první zmíněná „ohýbačka“ předčasně objevila na stránce nizozemského Amazonu.

Stránka, která byla mezitím stažena, potvrdila některé již dříve uniklé specifikace čtvrtého Foldu, jako je 7,6palcový ohebný displej Dynamic AMOLED 2X s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz a poměrem stran 21,6:18 a 6,2palcový displej Infinity-O se stejnou frekvencí (taktéž adaptivní) a poměrem stran 23,1:9. Velikost displejů je stejná jako minulý rok, nicméně poměr stran je o něco širší. Tloušťka telefonu ve složeném stavu je 15,8 mm, což je oproti designu „trojky“ mírné zlepšení.

Galaxy Z Fold4 podle dostupných úniků dostane do vínku čipset Snapdragon 8+ Gen 1, trojitý fotoaparát s rozlišením 50, 12 a 10 MPx, 16MPx poddisplejový selfie fotoaparát a 10MPx standardní selfie kamerku, baterii s kapacitou 4400 mAh a podporou 25W nabíjení a Android 12 s nadstavbou One UI 4.1.1. Dále můžeme očekávat voděodolnost podle standardu IPX8, na boku umístěnou čtečku otisků prstů, stereo reproduktory, méně viditelnou rýhu na ohebném displeji nebo podporu bezdrátového DeXu. Spolu se čtvrtým Flipem a dalšími hardwarovými novinkami bude uveden na scénu již ve středu.

Telefony řady Samsung Galaxy Z koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.