Zavřít reklamu

Samsung se v posledních letech u svých produktů čím dál více zaměřuje na jejich ekologický aspekt. Výsledkem této snahy je, že začal od významných institucí získávat různá „zelená“ ocenění. Nyní se společnost pochlubila, že nově obdržela 11 cen tohoto druhu.

Podle Samsungu získalo 11 jeho produktů ocenění Green Product Of The Year 2022 v Jižní Koreji. Těmito produkty byly konkrétně televizory řady Neo QLED, přenosný projektor The FreeStyle, medicínské diagnostické zařízení Ultrasound System V7, pračka BESPOKE Grande AI, monitor ViewFinity S8, klimatizační zařízení BESPOKE Windless a lednička 4-Door BESPOKE.

Ocenění udělilo korejské neziskové občanské uskupení Green Purchasing Network, přičemž produkty jsou hodnoceny nejen odborníky, ale i panely spotřebitelů. Produkty Samsungu, které tuto cenu získaly, snižují používání jednorázových plastů a maximalizují využití plastů vázaných na oceán a recyklovaných plastů. Zmíněná lednička a pračka mají extrémně nízkou spotřebu energie.

„Samsung zkoumá a vylepšuje různé environmentální aspekty, jako je energetická účinnost, cirkulace zdrojů nebo snižování rizik, již v designové fázi produktu. Budeme i nadále tvrdě pracovat, abychom v tom pokračovali,“ uvedl Kim Hyung-nam, viceprezident oddělení Global CS Center společnosti Samsung Electronics.

Dnes nejčtenější

.