Zavřít reklamu

O Galaxy Z Foldu4, jedné z příštích „ohýbaček“ Samsungu, víme z předchozích četných úniků již prakticky vše, včetně specifikací a designu. Stále má však co unikat, jak dokazuje nejnovější leak, který se týká ochrany displeje a nabíjení očekávaného zařízení.

Podle leakera Ahmeda Qwaidera budou mít oba displeje čtvrtého Foldu ochranu Gorilla Glass Victus+. Tato nová ochrana se poprvé objevila na telefonech řady Galaxy S22. Kromě toho má zařízení mít i rychlejší nabíjení, přestože do vínku podle všeho dostane stejný nabíjecí výkon jako předchůdce (tedy 25 W). Z 0–50 % se prý nabije za pouhých 30 minut, zatímco „trojka“ se za tuto dobu nabije pouze na 33 %.

Galaxy Z Fold4 bude podle dostupných úniků disponovat čipsetem Snapdragon 8+ Gen 1, 7,6palcovým AMOLED ohebným displejem se 120Hz obnovovací frekvencí a jasem 1000 nitů a 6,2palcovým AMOLED vnějším displejem se stejnou obnovovací frekvencí, trojitým fotoaparátem s rozlišením 50, 12 a 10 MPx, 16MPx poddisplejovým selfie fotoaparátem a 10MPx standardní selfie kamerkou a baterií s kapacitou 4400 mAh. Softwarově bude podle všeho postaven na Androidu 12 a nadstavbě One UI 4.1.1. Dále lze očekávat podporu stylusu S Pen, voděodolnost podle standardu IPX8, na boku umístěnou čtečku otisků prstů, stereo reproduktory či podporu bezdrátového DeXu. Spolu se čtvrtým Flipem a dalšími hardwarovými novinkami bude představen již příští týden.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.