Zavřít reklamu

I když Galaxy S22 Ultra disponuje odolností IP68, rámečkem Armor Aluminum a pyšní se ze své přední i zadní strany sklem Corning Gorilla Glass Victus+, rozhodně to neznamená, že je nezničitelný. Jeho vysoká pořizovací cena pak svádí k tomu chránit jej trochu více než jen pomocí technologií výrobce. Kryt PanzerGlass Biodegradable Case je navíc šetrný k přírodě. 

Galaxy S22 Ultra je technologiemi našlapaný telefon, které ve své základní variantě stojí vysokých 32 tisíc Kč. I z toho důvodu by jednoho naštvalo, pokud se vám shodou náhod, byť jen poškrábe. Hned v úvodu je třeba říci, že PanzerGlass Biodegradable Case není nijak robustní kryt, který by se hodil do extrémních podmínek. Je oproti tomu vhodný spíše na běžné denní používání.

Použij a zkompostuj 

V roce 2000 byla zavedena evropská norma EN 13432. Ta vznikla za účelem testování biologické rozložitelnosti nebo kompostovatelnosti plastových výrobků. Definuje tedy vědecké metody pro detekci biologické rozložitelnosti. Výrobky, které tuto normu nesou, byly v souladu s ní testovány a jsou certifikovány a oprávněny tuto značku používat.

Co to znamená? Že takové výrobky můžete používat, a jakmile z nějakého důvodu doslouží, prostě je hodíte do kompostu obsahující biologický odpad. Po třech měsících v něm najdete jen 10 % původní hmotnosti produktu. 90% biologická rozložitelnost je pak dosažena za 6 měsíců. A PanzerGlass Biodegradable Case právě tuto normu nese. 

Výrobce tedy zaručuje, že celé řešení je 100 % kompostovatelné. Jakmile vás tedy kryt přestane bavit, jednoduše jej hodíte do kompostu a za čas v něm z něho už nenajdete žádné zbytky. Takové kompostování nemá negativní vlivy na samotný proces kompostování a v kompostu také nezanechává vyšší než dovolené množství těžkých kovů, stejně jako nemá žádné toxické účinky na růst rostlin.

Buy Better. Use longer. Waste less 

Kryt tedy poskytne vašemu zařízení, a to i jiným modelům telefonů, než pro který jsme jej měli k dispozici k testu, protože je dostupný na více smartphonů, základní ochranu. Je příjemně měkký, takže jeho nasazení na zařízení, stejně jako jeho sejmutí, je otázka sekundy. Výrobce v obou případech doporučuje začínat u oblasti fotoaparátů, kde je materiál samozřejmě nejměkčí.

I když je kryt uváděn jako černý, ve skutečnosti je spíše sametový. Díky použitému materiálu totiž mírně mění své barvy a strukturu, jak přes něho přejedete prstem. Materiál samotný je skutečně příjemný a má výhodu v tom, že jen minimálně chytá prachové částice. 

Samozřejmostí je podpora bezdrátového nabíjení, jsou zde také přítomny všechny důležité prostupy pro mikrofony, reproduktory, USB-C konektor a S Pen, který se ze zařízení vyndává velice pohodlně, i pokud jej máte v tomto krytu. Může za to větší průřez kolem něho. Tlačítka hlasitosti a boční tlačítko jsou také schovány a kryt místo nich nabízí výstupy s drážkami. Logo výrobce je obsaženo pod nimi, šuplík na kartu SIM je krytý kompletně.

Jasné sympatie 

Opět zde platí, že prostor u objektivů fotoaparátů není členitý, ale je zde přítomen jen jeden velký otvor, což je trošku škoda i z důvodu estetiky. Kvůli zakřivení displeje jej kryt přesahuje jen u horní a spodní strany. Cena tohoto řešení je 699 Kč. Seženete levnější kryty, stejně tak seženete dražší. Seženete i odolnější, ale PanzerGlass Biodegradable Case jasně hraje na ekologické duše, kterým není osud naší planety lhostejný.

Ve finále se tak jedná o velice sympatický kryt, který vám nemusí být líto používat. Rozměry vašeho zařízení s ním nijak nenarostou, váha se nijak razantně nezvýší a až doslouží, víte, že po něm na světě nic nezůstane. 

PanzerGlass Biodegradable Case pro Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.