Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali, že jeden z nejstarších a nejlepších androidových launcherů – Nova Launcher – koupila společnost Branch. Již nyní je venku jeho nová betaverze, která přináší vyhledávací funkci spojenou s novým majitelem.

Když Kevin Barry, hlavní vývojář Nova Launcheru, oznámil, že launcher spolu s aplikací Sesame Search koupila analytická společnost Branch, zmínil se o tom, že příští betaverze 8.0.2 bude obsahovat funkci poháněnou její technologií. Touto funkcí je „Branch search for shortcuts and contacts“, která má samostatnou sekci v menu nastavení. Poznámky k vydání hovoří o tom, že Branch používá offline knihovnu označenou jako io.branch.search. Zároveň vysvětlují, že knihovna nemá přístup k internetu a že knihovna přímých odkazů společnosti – io.branch.sdk.android – je samostatná.

 

Barry ve svém oznámení z minulého týdne slíbil, že většina nových funkcí Branch bude dobrovolná, a zatím své slovo plní. Možnost hledání pomocí technologie Branch je totiž ve výchozím stavu vypnutá.

Vyhledávací výsledky dosažené pomocí zmíněné funkce se zdají být komplexnější než ty, jež předtím přinášelo do Novy integrované vyhledávání Sesame. Branch totiž kombinuje všechny možnosti kontaktů, jako je telefon, WhatsApp a „SMSky“, pro každý kontakt, zatímco Sesame zobrazuje pro WhatsApp samostatné výsledky. Zajímavé je, že vyhledávání Branch nemá přístup k některým aplikacím – možnosti posílání zpráv lidem na platformě Slack se ukazují samostatně.

Kromě vylepšeného vyhledávání přináší nejnovější beta řešení některých menších problémů, jako je změna velikosti widgetů a text v dialogovém okně Upravit a šuplíku aplikací. Novou betaverzi launcheru si můžete stáhnout zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.