Zavřít reklamu

Nova Launcher je jedním z nejlepších androidových launcherů pro pokročilé uživatele i nadšence do personalizace. Jeho vývojáři nedávno vydali betaverzi 8.0 s přepracovanou nabídkou nastavení a dynamickým motivem Material You. Nyní si však uživatelé launcheru mohou klást otázky ohledně jeho budoucnosti, protože vyšlo najevo, že jej a s ním spojenou aplikaci Sesame Universal Search koupila analytická společnost Branch.

Tvůrce Nova Launcheru Kevin Barry vysvětlil, že společnost Branch koupila obě aplikace a že najala tým skládající se z něj, komunitního manažera Cliffa Wadea a vývojářů Sesame Universal Search. Hlavní byznys společnosti Branch spočívá v poskytování platformy pro správu a analýzu přímých odkazů na výtvory vývojářů. Její technologie byla od roku 2014 integrována již do více než 100 tisíc aplikací včetně těch od společností jako Adobe, BuzzFeed nebo Yelp.

Barry uživatele ujistil, že původní tým má nad vývojem Nova Launcheru i vývojem aplikace Sesame Universal Search stále kontrolu, a slíbil, že se z něj nestane běžný androidový launcher s placeným přístupem, reklamami či rušivým sledováním. Výrazně se nemá měnit ani model monetizace a Nova Launcher tak má být stále jednorázovým nákupem pro odemknutí všech pokročilých funkcí. Většina nových funkcí spojených se službou Branch má navíc být zcela volitelná. I když věřte tomu, peníze přece mění více, než jen slova.

Dlouholetí uživatelé launcheru mohou mít pochopitelně obavy, že nový vlastník by díky úrovni přístupu a systémovým oprávněním, které aplikace získává, mohl „těžit“ jejich data. I když podle Barryho má Branch zájem využívat launcher k poskytování „výzkumu, vývoje, odborných znalostí a zpětné vazby“, ujišťuje, že uživatelé se budou moci rozhodnout ke statistikám nepřispívat. Zdá se tedy, že nové vlastnictví pro uživatele nepřinese žádné zásadní změny.

Nova Launcher si můžete koupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.