Zavřít reklamu

 V polovině května vydal Google aktualizaci své odlehčené aplikace Fotoaparát Go pro telefony se systémem Android s nižším výkonem. Jednalo se o verzi 3.3, která přišla z verze 2.12. Uživatelské rozhraní bylo ještě přehlednější a přítomný čítač uživatelům konečně jasně ukazuje, kolik fotografií lze ještě pořídit s ohledem na aktuální úložiště zařízení. 

Tato aktualizace také aplikaci přejmenovala z Fotoaparát Go čistě na Fotoaparát, a uzpůsobila tomu svou ikonu. Už tehdy se ale v popisu o aplikaci mluvilo jako o Fotoaparátu Google, takže nemusí být příliš s podivem, že nyní se titul opět přejmenovává a získává právě přídomek v podobě jména společnosti.

„Díky Fotoaparátu Google vám neunikne žádný okamžik. Funkce jako portrét, noční vidění nebo stabilizace vám umožní pořizovat fantastické snímky a videa,“ říká popis titulu v Google Play. Telefonům nízké třídy však aplikace nabídne i HDR+ a funkce jako Nejlepší záběr, Superostrý Zoom, Režim pohybu nebo Dlouhý záběr.

Vzhledem k tomu, že aplikace Fotoaparát a Galerie se už označení „Go” zbavily a YouTube Go bude příští měsíc ukončen, je zřejmé, že dochází k poslední fázi přejmenovávání. V tuto chvíli není jasné, zda společnost pouze aktualizuje značku, nebo zaujímá nový přístup, aby třeba oslovila další miliardu uživatelů.

Fotoaparát Google v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.