Zavřít reklamu

Díky pozoruhodné otevřenosti a všestrannosti systému Android jej používá téměř každá společnost vyrábějící chytré telefony, která se nejmenuje Apple. Výsledek? Operační systém, který je tak široce rozšířen napříč cenovým spektrem, že existuje spousta zařízení, která si s ním a aplikacemi, které nabízí, nemusí příliš dobře poradit. A proto jsou zde odlehčené verze aplikací.

Navzdory obrovskému skoku ve výpočetním výkonu za posledních deset let neběží na základních zařízeních některé aplikace pro Android stále tak hladce, jak by měly, což otevírá cestu jejich Go a Lite verzím spotřebovávající méně úložiště, paměti RAM a nevyžadují takový výkon ani si nekladou velké nároky na baterii. Microsoft se tak nyní snaží tímto přístupem získat více uživatelů pro svou e-mailovou službu Outlook Lite, kdy se pokusí zatopit Googlu s jeho Gmailem Go.

Nová položka v roadmapě služby Microsoft 365 prozrazuje, že společnost pracuje na Lite verzi aplikace Outlook, která dokonce vyjde již tento měsíc. Její stručný popis říká, že Outlook Lite bude „aplikace pro Android, která přináší hlavní výhody aplikace Outlook v menší velikosti s ideálním výkonem pro zařízení nejnižší třídy v jakékoli síti“. Zajímavé je, že ZDNet uvádí, že aplikace již dostupná v několika zemích světa. Je tedy pravděpodobné, že se informace ve skutečnosti týká celosvětového vydání aplikace. A jakého e-mailového klienta na svém Android zařízení používáte vy?

Související články

Dnes nejčtenější

.