Zavřít reklamu

Jak jsme před nedávnem informovali, Google ještě letos „zařízne“ aplikaci YouTube Go. Stejný osud by mohl potkat další odlehčenou aplikaci Gallery Go. Alespoň to naznačuje vypuštění onoho přídomku „Go“ z jejího názvu, ke kterému došlo minulý týden.

Google v roce 2017 představil verzi Androidu s názvem Android Go, která byla určená speciálně pro zařízení se slabším hardwarem. Na ni poté začal vydávat odlehčené verze známých aplikací, které nesly označení Go. V první vlně to byly aplikace jako Google Go, Mapy Go, YouTube Go nebo Gmail Go.

Aplikace Gallery Go vyšla v polovině roku 2019 jako odlehčená verze Fotek Google a soustředila se zejména na off-line používání. Aplikace o velikosti ani ne 10 MB dokáže automaticky třídit knihovnu na lidi, selfie snímky, zvířata, přírodu, dokumenty, videa a filmy, přičemž nabízí jednoduchou editaci pro automatické vylepšení.

Verze 1.8.8.436428459 vydaná minulý týden se jmenuje jednoduše Galerie. „Go“ bylo odstraněno z názvu i ikony, lišty aplikací i ze stránky v obchodě Google Play. S více než 100 miliony stažení je to jedna z několika odlehčených aplikací Googlu dostupných pro všechna zařízení. Na to, jestli bude skutečně následovat osud aplikace YouTube Go, nám technologický gigant snad dá brzy odpověď.

Aplikaci Galerie si můžete nainstalovat z Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.