Zavřít reklamu

Poté, co Google v rámci květnové konference Google I/O představil „staronovou“ Peněženku (Google Wallet), ji nyní konečně začal vydávat. Je dostupná jako aktualizace „staré“ aplikace Google Pay.

Nová Peněženka je navržena tak, aby ukládala nejen platební karty, ale také digitální občanské průkazy, klíčky od auta, hotelové klíče, jízdenky, vstupenky apod. Jinými slovy je to digitální verze vaší fyzické peněženky. V horní části obrazovky se v rolovací nabídce zobrazují vaše platební karty, pod ní pak veškeré jízdenky či vstupenky. Budete také moci klepnout na volbu Přidat do Peněženky, což vám poskytne různé možnosti platby od jízdenek po dárkové karty. Je tu také karta, která vám pomůže s nastavením integrace Gmailu, aby aplikace mohla automaticky přidávat karty spojené s vaším e-mailem.

USA a některé další země si zachovají samostatnou aplikaci Google Play, zatímco v ostatních ji nahradí právě Peněženka. Dostupná je ve čtyřiceti zemích světa včetně Česka. Pokud se vám aplikace zatím nenabízí prostřednictvím obchodu Googlu Play, můžete si ji stáhnout přes APKMirror.

Dnes nejčtenější

.