Zavřít reklamu

Co každý jeden den, to alespoň jedna nová informace o právě připravovaných produktech Samsungu. Stává se to nejméně dvakrát ročně, a to v první a druhé polovině roku, kdy společnost uvádí na trh vlajkové telefony a další produkty (především nositelnou elektroniku). Jenže téměř všechny informace o tom, co vlastně přinesou, se dozvídáme prostřednictvím úniků.  

Bohužel je to něco, co nám, zarytým fanouškům, kazí dojem z celkově pečlivě připravené akce. Vlastně jediné, co se Samsungu podařilo udržet řádně pod pokličkou, byl první Galaxy Fold. Není to tedy tak, že by společnost nedokázala udržet věci v tajnosti, ale je jasné, že to není něco, proti čemu by aktivně bojovala (třeba jako Apple). Tyto úniky samozřejmě pomáhají vzbudit zájem o chystané produkty, takže není úplně divu, že se Samsung až tolik nesnaží. Nebylo by ale možná od věci, kdyby Samsung začat tyto informace sám řídit.

Google a Nothing vědí, kudy vede cesta 

Je to třeba právě ta strategie, kterou nedávno udělal Google. Ten oficiálně zveřejnil drobné střípky informací o svých nových telefonech Pixel, a to dlouho před jejich představením. Zdá se navíc, že to také funguje. Ještě dál zašla společnost Nothing. Ta v případě telefonu Phone (1) dávkovala informace velice promyšleným a postupným stylem. A mluvilo se o něm pořád dokola.

Ve skutečnosti by to navíc mohlo být pro Samsung poměrně výhodné. Lidé by se neobraceli na nepodložené leaky a měli by ověřené informace přímo od zdroje. Samsung by měl v podstatě kopírovat to, co dělají ostatní výrobci: oficiálně a systematicky budovat hype, místo toho, aby vše nechal na únicích z dodavatelského řetězce. Mohlo by to mít mnoho pozitivních vedlejších efektů, jako je zvýšení zájmu spotřebitelů a v dlouhodobém horizontu zvýšení prodejů společnosti.

Všichni víme, že prodeje skládacích zařízení Samsungu by potřebovaly poskočit o něco výš, aby je začaly brát vážně i další globální značky. Možná právě zde by tedy bylo s touto strategií vhodné začít. Jenže to letos Samsung už nestihne, protože o Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 víme už prakticky vše, a to právě z řečených úniků. Třeba se alespoň poučí u řady Galaxy S23.

Telefony řady Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.