Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme informovali, že v obchodě Google Play byl znovu zaznamenán neblaze proslulý malware Joker. Nyní přišel web BleepingComputer se zprávou, že je v něm dostupný nový zákeřný škodlivý software, který nakazil již několik milionů zařízení.

Nový malware objevil bezpečnostní výzkumník Maxime Ingrao a dal mu název Autolycos, podle známého zloděje z řecké mytologie. Stejně jako Joker uživatele bez jejich vědomí přihlašuje k prémiovým službám a „vybírá“ tak jejich kreditní či debetní karty. Jím nakažené aplikace zaznamenaly více než 3 miliony stažení.

Ingrao tento malware objevil v červnu loňského roku a nahlásil jej Googlu. Tomu trvalo zhruba půl roku, než jej ze svého obchodu odstranil. Jeho opatření však nebyla dostatečná, jelikož dvě z osmi problematických aplikací v obchodě stále zůstávají. Konkrétně jde o aplikace Funny Camera a Razer Keyboard & Theme. Co se týče odstraněných aplikací, byly to: Vlog Star Video Editor, Creative 3D Launcher, Wow Beauty Camera, Gif Emoji Keyboard, Freeglow Camera 1.0.0 a Coco Camera v1.1. Pokud tedy máte některou z uvedených aplikací v telefonu, ihned ji smažte.

Související články

Dnes nejčtenější

.